Unibax Toruń - Dospel Włókniarz Cz-wa
Było wiadomo, że gospodarze będą walczyć o zwycięstwo, gdyż po przegranym meczu w Tarnowie wypadli z pierwszej czwórki. Nikt nie myślał jednak, że to będzie taki pogrom! Anioły powaliły gości z Cz-wy i zakończyli spotkanie wynikiem 60:30. Goście byli w bardzo słabej formie. Tylko Daniel Nermark jako jedyny z całej ekipy wygrał bieg i zdobył 3 punkty. Nikt inny tego nie dokonał. W drużynie gości najlepiej punktowali właśnie Daniel Nermark i Mirosław Jabłoński - po 9 punktów. Drużyna gospodarzy nie pozwolili na ani jedno zwycięstwo w biegach ekipie z Częstochowy. Najlepiej w ich zespole punktował, jak zawsze, Chris Holder - 13 punktów. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Adrian Miedziński, który zdobył 12 punktów. Anioły mimo zwycięstwa nie weszły do najlepszej czwórki.
PGE Marma Rzeszów - Stelmet Falubaz ZG
Nikt chyba nie myślał, że Rzeszowiacy mają jakiekolwiek szanse w tym spotkaniu. Możliwe było ewentualna 2-4 punktowa różnica. Jednak gospodarze nie dali za wygraną i to oni zdobyli zwycięstwo w tym meczu. Początkowo spotkanie bardzo wyrównane, jednak ukraińcy zaczęli szaleć i rozwalać gości po kątach. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 48:42 dla gospodarzy. Najlepszym zawodnikiem w zespole gości był Piotr Protasiewicz - 11 punktów, zaś w ekipie gospodarzy Grzegorz Walasek - 15 punktów.
Lotos Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno
Leszczynianie dalej w osłabieniu. Wielcy znawcy żużla zapowiadają zaciętą walkę o zwycięstwo w tym spotkaniu - Unia miała wygrać zaledwie kilkoma punktami. Niestety, trochę im się to nie sprawdziło. Goście powalili na kolana drużynę gospodarzy. Początkowo mecz wyrównany, raz wygrywali jedni raz drudzy jednak ostatecznie zwyciężyła ekipa z Leszna 39:51. Drużyna gości kolejny raz udowodniła, że potrafią dać sobie radę bez najlepszego zawodnika i jak już wiadomo, będzie musiała sobie z tym radzić do końca tego sezonu. Najlepszy w drużynie gospodarzy był jak zawsze waleczny Nicki Pedersen - 17 punktów. W ekipie gości znacznie widać brak lidera, najwięcej punktów na swoim koncie zgromadzili Przemysław Pawlicki i
Jurica Pavlic - po 11 punktów.
Betart Sparta Wrocław - Polonia Bydgoszcz
Drużyny na przemian zwyciężały. Spotkanie bez większych rewelacji, chwilami wiało nudą, aż do upadku M. Curyło w biegu 4. Jednak okazało się to nie groźne. Mecz do ostatnich chwil bardzo wyrównany. Dopiero ostatni bieg rozstrzygnął o zwycięstwie gospodarzy 46:44. W biegu 14. na pierwszym łuku Buczkowski, Ułamek i Curyło zanotowali upadek. Mikołaj i Krzysiek podnieśli się z toru, Sebastian Ułamek po długim czasie dopiero wstał z toru, jednak do parkingu odwiozła go karetka. Jak podają informacje Sebastianowi nic nie dolega. Najlepszym jeźdźcem w ekipie gości był Emil Sajfutinow - 12 punktów, zaś w drużynie gospodarzy młodziutki, dobrze zapowiadający się Australijczyk z angielskim paszportem
Tai Woffinden - 12 punktów.
Po 13. kolejce tabela prezentuje się następująco:





Brak komentarzy:
Prześlij komentarz