Oto filmik z wypadku Grega i Martina
Tłumaczenie strony
Szukaj postu
czwartek, 28 czerwca 2012
Pechowy tydzień dla tarnowskich Jaskółek
Cóż za pechowy tydzień dla naszych Jaskółek... Wczoraj groźny wypadek Grega Hancocka i Martina Vaculika na torze w Danii. Informacja, że Greg pojechał do szpitala, a Martin ma ból ręki, wprawiła wszystkich fanów Jaskółek w wielki niepokój, na szczęście po badaniach okazało się, że Herbie czuje się dobrze, tak samo i Martin. Jednak dziś w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Świata w Pile Janusz Kołodziej walcząc o pierwszą pozycje w biegu z Tomaszem Chrzanowskim wywrócił się i złamał dwa palce... Mamy nadzieję, że szybko wróci do zdrowia i dalej będzie wspierał drużynę w startach i walce o kolejne zwycięstwa.
środa, 27 czerwca 2012
Ekstraliga niczczy nasz piękny sport!
Pierwsze głosy na temat wprowadzenia nowego regulaminu było dla wszystkich szokiem. Jednak po niedługim czasie to stało się faktem. Większość klubów opowiedziała się "za", więc regulamin zacznie obowiązywać od sezonu 2013. Zaczęło się od limitu wydatków drużyny na sezon, który ma wynosi 3 mln zł... Jest to śmieszna sprawa, gdyż niektóre drużyny po 4-5 spotkaniach wydają taką kwotę na opłacenie zawodników. Kolejną śmieszną sprawą jest wprowadzenie maksymalnego KSM dla juniorów, który nie może przekraczać 4,00. Co w takim razie stanie się z naszymi najlepszymi juniorami: Maćkiem Janowski, Patrykiem Dudkiem, Arturem Czają czy Bartkiem Zmarzlikiem ? Dlaczego władze Ekstraligi chcą ograniczyć młodych, rozwijających się zawodników ? Juniorzy z KSM powyżej 4,00 mają startować z pozycji seniora, tym samym zajmując miejsce innym zawodnikom z większym stażem. Innym śmiesznym krokiem władz ligi jest obniżenie KSM drużyn do 31, maksymalny do 39. Na pewno uniemożliwi to utworzenie dobrego składu, a co za tym idzie spotkania będą mniej ciekawe, gdyż w poszczególnych ekipach będzie mniej dobrych żużlowców. Zostanie zlikwidowany również jeden bieg nominowany, czyli nie będziemy mieli możliwości zobaczyć wszystkich najlepszych zawodników konkretnego meczu w każdej ekipie, a tylko dwóch dominujących. Dziś okazało się, że regulamin będzie o wiele bardziej rygorystyczny niż nam się wydawało. Ekstraliga ustaliła również wysokości stawek za punkt w zależności od wysokości KSM zawodnika... Patrząc na tabelę można tylko załamywać ręce, gdyż żużlowcom z zagranicy nie będzie opłacała się jazda w naszej polskiej lidze, chyba, że sytuacja w 1 lidze będzie lepsza niż w Ekstralidze. Kolejnym dziwnym wymysłem jest pozbawienie zawodników możliwości dysponowania powierzchnią reklamową. Moim zdaniem kewlar i motor jest ich własnością, więc mają prawo samodzielnie decydować o tym jak one będą wyglądać i co się będzie na nich znajdowało. Może niedługo władze Ekstraligi będą mówiły żużlowcom, w jakiej firmy ubraniach chodzi i jakimi samochodami jeździć. Czy to wszystko nie jest śmieszne ? Zabierają wszystko to, co w tym sporcie najpiękniejsze - rywalizację. Jeśli drużyna będzie mieć takie ograniczenia, nigdy nie zbuduje dobrej ekipy, a zawodnicy z zagranicy będą woleli jeździć w innych krajach niż w Polsce. Niby polska Ekstraliga jest najlepiej opłacalna ... Ale niestety to już chyba ostatni sezon, kiedy możemy jeszcze tak mówić... Zapomniałabym o najważniejszym - opłata transferowa przy "zakupie" żużlowca od innej drużyny. Czy oni chcą zrobić z żużla piłkę nożną ? Każdy zawodnik ma prawo sam wybrać, ile będzie "kosztował", a nie żeby drużyny zarabiały na sprzedawaniu zawodników. To jest jakiś absurd! Jutro, czyli we czwartek 28.06.2012 ma odbyć się konferencja prasowa, na której władze mają przedstawić jednolitą treść regulaminu.
Powiedzcie mi, drodzy fani "czarnego sportu", dlaczego w Polsce zawsze wszystko co dobre muszą spieprzyć ?? Czy nam Polakom zawsze nic nie pasuje i nawet z rzeczy dobrych musimy zrobić badziewie ??? Czemu odbierają nam - fanom, to co w tym pięknym sporcie jest najlepsze - dumę ze swojej drużyny i jej zawodników, możliwość poznania wielkich gwiazd światowego speedway'a ?? Co Wy o tym myślicie ???
Zapraszam do komentowania.
Fotorelacja z derbów południa
"Ale piękny ten nasz tor, że wszyscy na niego tak ciągle patrzą"
"Prezentacja zawodników na derbach południa"
"Pan Jason nie jest zainteresowany tym, co się dzieje. Z prezentacji niewiele rozumie, więc to dobry czas, żeby zbadać tor"
"Maaaaaaaaaaaaaaaartin"
"Nasi sąsiedzi "zza miedzy". Pełni euforii i szczęścia. ;p"
" Tarnowscy kibice są najlepsi w całej Polsce, ba nawet na całym świecie. Świetna atmosfera na każdym spotkaniu, a wszystko zaczyna się od "młyna" ;)"
"Żegnamy sąsiadów "zza miedzy". Przyjechaliście bardzo pewni siebie, a wyjechaliście chyba trochę mniej zadowoleni"
"Mistrz nad mistrzami - Martin Vaculik - 14 pktów w spotkaniu derbowym"
"Dziękujemy, dziękujemy!!!"
"Leon pod boksami gości. Czy on coś nie pokombinował przy tych motorach ? ;D"
"Kiepskie początki naszych gości"
"Nasze Jaskółki jak ekipa z Apollo 11 albo Armagedonu"
"Jak zawsze uśmiechnięty Martin"
"Rewelacyjna oprawa tarnowskich derbów w wykonaniu kibiców na pierwszym łuku"
"Nie ma to jak przejażdżka na super wozie ;)"
Eliminacje do Grand Prix 2013 w Tarnowie
"Pierwszy bieg eliminacji, w białym kasku Martin Vaculik."
"Prezentacja wszystkich zawodników. Antonio gdzieś tam w swoim świecie"
"[...] Proszę się ustawić do zdjęcia. Chwila dla fotoreporterów [...]"
"Flagi powiewają na tarnowskim stadionie"
"Podium, a na nim na najwyższym stopniu nasza "marchewkowa" Jaskółka - Martin Vaculik"
Jaskółki uchwycone w "locie" ;)
"Prezentacja drużyny w Gemini Park Tarnów"
Spotkanie z Betardem Spartą Wrocław
"Nasza najlepsza para Martin i Leon."
"Po wygranej Martin i Leon gratulują sobie i kibicom."
Mecz z Dospelem Włókniarz Częstochowa
"Dziewczyna w skąpym stroju przyciągała uwagę wielu panów, jednak to nie wpłynęło na nasze Jaskółki, które wygrały to spotkanie"
"Nasze rozanielone Jaskółki. Uśmiech Leosia powala :D"
Spotkanie ze Stalą Gorzów
" Przed prezentacją jak zawsze trzeba trochę pokopać w torze."
"Piękny widok - nasze Jaskółki na prowadzeniu"
"Ahh ten amerykański uśmiech"
"Wsparcie w drużynie to podstawa"
"Pamięci Lee Richardsona [*] - PAMIĘTAMY"
Spotkanie z Unią Leszno
"Nasz niezastąpiony Leoś"
"Maciek jak zwykle jest rozrywany przez fanów"
wtorek, 26 czerwca 2012
Jaskółki w Szwecji
Podsumowując dzisiejsze występy naszych Jaskółek, najlepiej w ekipie Piraterna Motala spisał się Amerykanin - Greg Hancock, który zdobył 14 pktów w 7 startach. Herbie pokazuje, że wciąż jest w rewelacyjnej formie i mam, że będzie wysoko punktował zarówno w meczach ligowych, jak i w GP, gdyż ma szanse utrzymać tytuł mistrza świata i chyba cały Tarnów i okolice mu mocno kibicują. W tej samej drużynie jest również nasza druga Jaskółka - Maciek Janowski, który dzisiejszy występ może zaliczyć do najgorszych w sezonie, gdyż zdobył jedynie 2 pkty i defekt w 4 startach. Miejmy nadzieję, że to tylko chwilowe i w następnych spotkaniach Magic będzie szalał na torze, jak np. w niedzielnym starciu z sąsiadami "za miedzy". Natomiast w ekipie Elit Vetlanda mogliśmy oglądać naszą najlepszą tarnowską parę: Martina Vaculika i Leona Madsena, którzy w sumie zdobyli 12 pkt, po połowie każdy w 4 startach. Leon zanotował w tym spotkaniu jedno wykluczenie. Martin pokazał się ostatnio z rewelacyjnej strony na Eliminacjach do SGP w 2013r w Tarnowie, które wygrał, następnie na meczu wyjazdowym w Rzeszowie. Wielką niespodzianką było zwycięstwo Martina w GP w Gorzowie, gdzie zastępował kontuzjowanego Jarka Hampela. To pierwszy Słowak w historii, który sięgnął po ten tytuł. W ten sam weekend w pierwszym meczu rundy rewanżowej Eneaekstraligi między Unią Tarnów a Marmą Rzeszów pokazał wszystkim, że jest w świetnej formie zdobywając prawie komplet punktów - 14, tracąc tego jednego punkcika w drugim biegu nominowanym.
Elitserien - relacja
O 19.00 rozpoczęły się cztery spotkania w Szwecji. Oto krótkie relacje z tych meczów.
Spotkanie na wysokim poziomie i bardzo wyrównane. Po biegu 9. gospodarze prowadzą 28:26. Kolejny bieg wygrany przez gości i teraz to oni wychodzą na prowadzenie 29:31, w biegu 11. dochodzi do remisu 33:33. W 12. biegu powtórka - znów remis 36:36. W biegu 13. wygrywają goście 38:40. W pierwszym biegu nominowanym drugie zwycięstwo z rzędu na 2:4 przywodzi ekipa gości, która prowadzi już 40:44. Drużyna gospodarzy może już walczyć tylko o remis.Ostatni bieg kończy się remisem, a całe spotkanie wynikiem 43:47. Najlepiej punktującym zawodnikiem gospodarzy był Nicki Pedersen (12), a gości
Niels Kristian Iversen (15).
Po dziewięciu biegach gospodarze wygrywają 35:19. W
zespole gości brakuje Darcy'iego Ward'a, za którego stosowane jest
zastępstwo zawodnika. Taka sama sytuacja w zespole gości, nieobecny jest
Przemysław Pawlicki. Po biegu 11. nadal prowadzą goście 41:25. Gospodarze znów na prowadzeniu. Po 12. biegu rezultat 45:27, bieg 13. umacnia przewagę gospodarzy 49:29. Przed nami biegi nominowane. 14. bieg wygrywają gości 50:34, jednak wynik meczu jest już przesądzony. Ostatni bieg pokazał, że dziś zdecydowanie nominowali gospodarze, końcowy wynik to 55:35. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Michael Jepsen Jensen (17)., a gości Greg Hancock (14).
Mecz rozgrywany w wolnym tempie. Po 4. biegu na prowadzeniu są gospodarze 15:9. Kolejne biegi bez większych emocji i po 7. gospodarze prowadzą 26:16. Kolejne biegi przebiegają bez emocji, na prowadzeniu jest ekipa gospodarzy, po biegu 9. 31:23. To spotkanie strasznie się ciągnie. Po biegu 10. Valsarna prowadzi 34:26 i mamy bardzo długą przerwę. Spotkanie wznowione, po biegu 12. drużyna gospodarzy prowadzi 38:34. Po pierwszym biegu nominowanym drużyna gospodarzy zapewnia sobie wygraną w całym spotkaniu. Obecny wynik to 45:39. Bieg 15. zakończył się remisem. Końcowy wynik 48:42. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był
Grigorij Łaguta (11), a gości Daniel King (13). Było to najdłuższe spotkanie dzisiejszego wieczoru. Zakończyło się o godz. 22. :)
Najciekawszy mecz dzisiejszego wieczoru. Po 3. biegu gospodarze prowadzą 12:6. Zawody chwilowo zostały przerwane przez opady deszczu. Zawody wznowione. Po 5. biegu gospodarze prowadzą 21:9. Kolejne wyścigi za nami, po biegu 7. wynik 25:17. Ekipa z Vetlandy umacnia swój wynik i po 9. biegu 31:23. Kolejne biegi bez większej walki i po biegu 13. gospodarze prowadzą 42:36. Oczekujemy na biegi nominowane.Po biegu 15. gospodarze wygrywają 49:41. Najlepiej punktującym zawodnikiem Vetlandy był
Emil Sajfutdinow (10), a ekipy Hammarby Magnus Zetterstroem (13).
Elitserien
Dziś kolejna kolejka Elitserien. Zapowiadają się ciekawe spotkania.
- Vargarna Norrkoeping - Indianerna Kumla
- Dackarna Mallila - Piraterna Motala
- Valsarna Hagfors - Vastervik Speedway
- Elit Vetlanda - Hammarby Stockholm
W zespole Piraterna Motala zobaczymy nasze Jaskółki - Maćka "Magica" Janowskiego i Grega "Herbiego" Hancocka, natomiast w ekipie Elit Vetlanda wystąpi nasza najlepsza para Martin Vaculik i Leon Madsen.
Relacje od godz. 19.00
Nasz wielki mistrz Tomasz Gollob rezygnuje ze startów w IMP 2012 ! ;D
Tomek powołuje się na bóle po upadku na torze w Kopenhadze, a może tak na prawdę boi się, że znów może zawalić i nie chce narobić sobie kolejny raz wstydu ? Ostatnie dwa występy poszły mu bardzo dobrze, jednak o wcześniejszych chyba chciałby szybko zapomnieć. Twierdzi, iż chce się dobrze wyleczyć, żeby wrócić do dawnej formy. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Poza występem w IMP Tomek zrezygnował również ze startów w dwóch meczach w Szwecji. Może to już czas, żeby całkowicie zrezygnować ze startów. Pieniędzy już ma na tyle, jednak teraz ma bogatych sponsorów i chce zapewne trzepać jak najwięcej kasy. Z czasem dowiemy się, co się dalej będzie w tej kwestii działo.
Drużynowy Puchar Świata
W ostatnich dniach w internecie jest bardzo głośno o decyzji Marka Cieślaka, który wybrał czwórkę na Drużynowy Puchar Świata. W tej czwórce są: Tomasz Gollob, Janusz Kołodziej, Grzegorz Walasek i Maciej Janowski. Osobiście nie podoba mi się decyzja p. Cieślaka, gdyż Tomasz jeździ bardzo niepewnie, raz idzie mu lepiej, raz gorzej... Kto wie, czy akurat właśnie w Bydgoszczy nie będzie miał gorszego dnia i zrobi 2-3 pkty ? Tak samo jest z Januszem.. W Tarnowie prezentuje świetną formę, bo to jego "domowy" tor, jednak na innych torach nie prezentuje się już tak fenomenalnie. Na drużynę na pewno wpłynie fakt, iż nie wystąpi Jarek Hampel, który po kontuzji na jednym z GP obecnie przechodzi rehabilitację. Moim zdaniem w ekipie brakuje kogoś pewnego, a takim pewniakiem mógłby być np. Piotr Protasiewicz, który pokazuje się ostatnimi czasy z bardzo dobrej strony. Grzegorz Walasek również jest w bardzo dobrej formie, co pokazał np. w niedzielnym spotkaniu Azoty Tauron Tarnów - PGE Marma Rzeszów. Jest w składzie również nasza wysoko latająca Jaskółka - Maciej "Magic" Janowski. On również z meczu na mecz prezentuje coraz lepszą formę. Miejmy nadzieję, że nasz zespół wywalczy awans do finału w Malilli.
poniedziałek, 25 czerwca 2012
Elite League
Poniedziałkowe spotkania Elite League:
Eastbourne Eagles - The Lakeside Hammers, w którym obecnie zespół gości po 4. biegu wygrywa 8:16. Drużyna orłów jest osłabiona, gdyż brakuje im jednego zawodnika. W biegu 8. drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu i utrzymała go również w 9. biegu. Zacięta walka obydwu zespołów. Bieg 10. zwyciężyli gospodarze 5:1, ale następny bieg należał już do gości, którzy przyjechali na 2:4. Po biegu 11. wygrywają orły 34:32. Kolejny bieg bez rewelacji, dalej prowadzenie gospodarzy 37:35. Bieg 13. również zwyciężają orły, które prowadzą już 42:36. Czekamy na biegi nominowane. Rewelacyjny występ drużyny orłów i zwycięstwo w obydwu biegach 5:1. Spotkanie kończy się wynikiem 51:39. Najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie gospodarzy był Cameron Woodward (11), a w ekipie gości -
Peter Karlsson (11).
Wolverhampton Wolves - Poole Pirates, gdzie na razie po 3. biegu górą są wilki 10:8. W biegu 5. drużyna piratów wygrywa i wychodzi na prowadzenie 14:16, które utrzymuje, gdyż po biegu 9. jest już 24:30. Piraci wciąż powiększają swoją przewagę na drużyną Wilków i prowadzą już po 11. biegu 28:38. Dłuższa przerwa w meczu, jednak bieg 12. zwyciężają piraci, rezultat to 29:42 i zwycięstwo mają w garści. Bieg 13. i 14. umacnia już tylko pozycję gości, bieg 15. dojechany na remis. Końcowy wynik 41:49. W ekipie gospodarzy najlepiej punktującym zawodnikiem był Fredrik Lindgren (12), a w drużynie gości Chris Holder (14).
X Runda Enea Ekstraligi - wyniki
Lotos Wybrzeże Gdańsk - Stal Gorzów 41:49
To spotkanie zapowiadało się nudnie, jednak obydwie drużyny walczyły na wysokim poziomie. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Gorzowa. W zespole gospodarze najlepiej punktował oczywiście Nicki Pedersen (15), natomiast w zespole gości Niels Krisian Iversen (12).
Betart Sparta Wrocław - Unibax Toruń 44:46
We Wrocławiu wszyscy spodziewali się zwycięstwa gospodarzy. Osłabiona ekipa z Torunia nie dała jednak za wygraną. Ostatnie biegi zdecydowały jednak o wygranej Unibaxu. W drużynie z Wrocławia najlepiej punktował Sebastian Ułamek (12), a w zespole gości borykający się ostatnio z wieloma problemami - Chris Holder (14).
Polonia Bydgoszcz - Unia Leszno 50:40
Unia Leszno to kolejny osłabiony chwilowo zespół, mam jednak nadzieję, że Jarek szybko wróci do zdrowia i znów będzie śmigał ;) Na początku to goście byli górą, jednak już po 5. biegu gospodarze zaczęli dominować i to oni ostatecznie wygrali spotkanie. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był oczywiście Emil Sajfutinow (12), a gości Damian Baliński (12).
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Dospel Włókniarz Częstochowa 57:33
Początek spotkania bardzo wyrównany, jednak od 4. biegu to gospodarze byli górą i to oni zbombardowali swoich rywali świetną jazdą, wygrywając bardzo wysoko. W zespole z Zielonki najlepiej punktował Andreas Jonsson (13), a w zespole z Cz-wy Grigoij Łaguta (11).
Derby południa - bieg 15.
Ostatni bieg derbów południa ! ;)
czerwony: Martin Vaculik
żółty: Grzegorz Walasek
niebieski: Janusz Kołodziej
biały: Jason Crump(t) - Łukasz Sówka
Największa atrakcja sezonu - derby południa!
24.06.2012 r. na tarnowskim torze spotkały się dwa wiecznie rywalizujące ze sobą zespoły: Azoty Tauron Tarnów i PGE Marma Rzeszów. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Już w pierwszym biegu na drugim łuku upadek zaliczył Jakub Jamróg, w którego wjechał Marko Gaschka. W powtórce Kubie zdefektował motor, jednak Jaskółki zwyciężyły bieg 3:2. Kolejne biegi powiększały przewagę punktową gospodarzy. W biegu 11. Kacper Gomólski zaliczył wywrotkę i został zabrany z toru karetką, jednak nic poważnego mu się nie stało. Dopiero w tym biegu goście zdobyli swoje pierwsze zwycięstwo nad drużyną gospodarzy w stosunku 2:4. Kolejne zwycięstwo odnotowali w biegu 13. z takim samym wynikiem. Biegi nominowane bez większych niespodzianek. ;)
1. Jamróg(d), Sówka, Janowski, Gaschka(w) 3:2
2. Walasek, Hancock, Kuciapa(d), Gomólski(t) - Janowski 3:3
3.Vaculik, Okoniewski, Madsen, Kylmakorpi 4:2
4. Crump, Jamróg, Gaschka, Kołodziej 5:1
5. Madsen, Walasek, Vaculik, Kuciapa 4:2
6. Okoniewski(d), Kołodziej, Kylmakorpi, Janowski 5:1
7. Hancock, Crump, Gomólski, Sówka 3:3
8. Kołodziej, Kuciapa, Jamróg, Walasek(t) - Sówka 3:3
9. Kylmakorpi(r) - Walasek, Gomólski(r) - Janowski, Okoniewski(d), Hancock 4:2
10. Gaschka (r) - Sówka, Vaculik, Crump, Madsen 5:1
11. Gomólski(u/w), Kuciapa, Kołodziej, Okoniewski 2:4
12. Sówka, Janowski, Walasek, Vaculik 4:2
13. Madsen, Kylmakorpi, Hancock, Crump 2:4
Nominowane:
14. Okoniewski, Madsen, Kuciapa (r) - Crump, Hancock 5:1
15. Vaculik, Walasek, Kołodziej, Crump(t) - Sówka 3:3
Witam !
Witam wszystkich zapalonych fanów "czarnego sportu".
Założyłam ten blog, gdyż żużel jest moją wielką pasją. Mam nadzieję, że będziecie go często odwiedzać. Będę informować Was o meczach Ekstraligi, a przede wszystkim o spotkaniach Azoty Tauron Tarnów, gdyż to mój "domowy" klub ! ;)
Subskrybuj:
Posty (Atom)















