Tłumaczenie strony

Szukaj postu

sobota, 30 marca 2013

Co to za chaos?!

Od pierwszego Grand Prix minęło już ponad tydzień. Wybaczcie, że dopiero teraz, ale przed świętami miałam urwanie głowy. Dołączyłam do nowej redakcji i musiałam się nieco wkręcić w nowe środowisko. Od teraz jestem reporterką speedway.info.pl :) Ale może przejdźmy do rzeczy. Na początek podsumowanie zaciętej rywalizacji w Auckland. Byłam bardzo zaskoczona występem niektórych zawodników. Bezapelacyjnym numerem jeden tego GP był Darcy Ward. Od początku spisywał się doskonale, jednak wciąż brak mu doświadczenia. Myślę, że szansa, którą otrzymał będzie dla niego świetną przygodą, a przy okazji jedną wielką lekcją jazdy. Walcząc z takimi wielkimi osobistościami, jak Greg Hancock, Tomasz Gollob czy Nicki Pedersen to nie lada wyczyn, a jeśli uda się pokazać plecy takiemu rywalowi to jest coś wspaniałego. Szkoda, że nie udało mu się dostać do finału, jednak jeszcze wszystko przed nim. W biegu 20. wraz z Emilem Sajfudtinow`em pokazał klasę. Chłopak naprawdę jest dobry w tym, co robi i oby nie zmarnował tego talentu. 


Poezja w wykonaniu Emila i Darcy`iego!

Dużym zaskoczeniem był dla mnie również występ Tai`a Woffinden`a. Cieszę się, że w końcu pojawił się jakiś groźniejszy rywal z Wysp, bo jak wszyscy wiedzą w ubiegłym sezonie Bomber nie pokazywał nic, a tylko ciągle się pogrążał. Myślę, że Tai wykorzysta swoje "5 minut" i pokaże nam wszystkim kawał dobrego ścigania. Teraz może już mniej radośnie, ale jednak trzeba powiedzieć kilka słów na temat Emila Sajfudtinow`a. Jest on rewelacyjnym zawodnikiem, jednak od upadku stał się bardziej zapobiegawczy. Dalej jest waleczny, czasem nawet bardzo niebezpieczny, jednak to już nie ten sam Emil. Miałam okazję śledzić jego karierę od jego młodości, widziałam go w 2004 czy 2005 roku, jak "dziko" zachowywał się na torze. Wciąż mam nadzieję, że Emil wróci jeszcze do swojego dawnego "ja". ;) W tej rundzie Grand Prix nie poszło mu dobrze, ale po tym na na pewno weźmie się w garść i już w Bydgoszczy pokaże, jak należy się ścigać. Niemiłą niespodziankę sprawił mi i wszystkim fanom tarnowskich Jaskółek Martin Vaculik. Wiem, że to jego pierwszy start jako pełnoprawny zawodnik cyklu, jednak chyba każdy oczekiwał od niego nieco więcej, gdy dostał dziką kartę zmobilizował się i stanął na podium. Teraz, po słabym występie w Auckland na pewno lepiej przygotuje się na kolejne rundy i będzie o wiele lepiej. Na koniec kilka słów odnośnie wielkiej trójcy na podium. Jaka wielka radość ogarnęła mnie, gdy zobaczyłam, jak świetnie radzi sobie Jarek. To jego wielki powrót. Cieszę się, że wrócił do ścigania z takim rozmachem i już na rozpoczęcie sezonu stanął na najwyższym stopniu podium. Co do Tomasza Golloba nie ma co się dużo rozpisywać, klasa sama w sobie, człowiek z ogromnym doświadczeniem, który zna każdy tor od podszewki. Chociaż nie pałam do niego sympatią, cieszę się, że udało się rozpocząć ten sezon polskim akcentem. Kilka słów na temat mojego "ulubieńca" Nicki`ego Pedersen`a. Widać, że i w tym sezonie będzie robił wszystko, żeby zdobyć mistrzostwo. Wiadomo, każdy startujący w Grand Prix chce to osiągnąć, jednak on jest specyficznym człowiekiem i chce zrobić to za wszelką cenę. Oby w tym sezonie ominęły nas sytuację z ubiegłego roku. 

 Piękny, polski finał!

Na zakończenie chciałam wszystkim czytelnikom złożyć życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Spędźcie je radośnie, w rodzinnym gronie. :) Szkoda, że nie możemy zobaczyć się w lany poniedziałek na Zbylitowskiej, ale wszystko jeszcze przed nami. 

Pozdrawiam

piątek, 22 marca 2013

No to jedziemy!

Już tylko niecałe 9 godzin dzieli nas od rozpoczęcia pierwszego cyklu Grand Prix w nowozelandzkim Auckland. Na torze ponownie spotkają się najlepsi żużlowcy świata, w tym trzech Polaków: Tomasz Gollob, Jarosław Hampel i Krzysztof Kasprzak. Czy któryś z tych trzech panów ma szansę na zwycięstwo w pierwszym spotkaniu? Mam nadzieję, że w pełnej formie jest Jarek Hampel i że to on będzie najlepszy wśród naszych reprezentantów, a nawet wśród wszystkich uczestników. Ale może lepiej zajmijmy się typowaniem miejsc na podium. Wszyscy powinniście wiedzieć, że w tym roku w Grand Prix startować będzie dwóch moim ulubionych żużlowców: Emil Sajfudtinow i Darcy Ward. Moje serce będzie niestety podzielone, jednak nie ma się co czarować i oczekiwać jakichś wielkich wyczynów ze strony młodego Kangura. Liczę zdecydowanie na Emila, który jest w stanie walczyć o podium całego cyklu. Mam nadzieję, że zobaczę go na najwyższym stopniu w Auckland. Oczekuję również dobrego występu w wykonaniu Chrisa Holdera, który na pewno będzie chciał udowodnić wszystkim, że tytuł Mistrz Świata należał się mu bezapelacyjnie i że w tym roku również będzie walczył o utrzymanie tytułu. Nie możemy zapomnieć również o wyjadaczach cyklu Grand Prix. Greg Hancock i Nicki Pedersen na pewno nie odpuszczą i będą walczyć o punkty od samego początku. Obydwaj panowie w tamtym roku walczyli o najwyższy stopień na podium, jednak ostatecznie wylądowali nieco niżej. Nicki zapowiada zaciętą walkę, a jeśli tak mówi, to zapewne nie rzuca słów na wiatr. Zastanawiam się nad występami kilku nowych, stałych zawodników w cyklu GP: Martina Vaculik`a, Mateja Zagar`a, Tai`a Woffinden`a czy Niels`a K. Iversen`a. Osobiście bardzo liczę na podium naszej Jaskółki, jednak nie wiem, czy jest on na tyle przygotowany, by stawić czoła zawodnikom tj. Sajfudtinow, Pedersen czy Holder. Jednak mocno w niego wierzę, jak pewnie wszyscy Tarnowianie.



Na koniec przedstawiam Wam moje typowania na podium pierwszego cyklu Grand Prix.
1. Chris Holder
2. Emil Sajfudtinow
3. Nicki Pedersen

Zapraszam również do obejrzenia dwóch filmików promujących Grand Prix. 


Greg Hancock: set for Speedway Grand Prix 2013

Chris Holder: ready to defend his Speedway GP crown


Zachęcam do obejrzenia pierwszego spotkania z cyklu Grand Prix w NC+ o godz. 3:40.

Pozdrawiam A.S.

środa, 20 marca 2013

Kilka chwil i startujemy z Grand Prix

Już tylko dwa dni dzielą nas od inauguracyjnego spotkania w cyklu Grand Prix 2013. Zawodnicy ostro przygotowywali się do najważniejszych zawodów w całym żużlowym świecie. Wielu z nich już od kilku przebywa w Auckland, gdzie odbędzie się pierwsza tura zawodów. Wczoraj pojawiła się w internecie bardzo nieciekawa informacja odnośnie nowych przepisów. Okazało się, że FIM zakazał wykonywania  kevlarów z nylonu i lycry, a takie właśnie większość zawodników posiada. Kombinezony wykonane z tych materiałów podobno są łatwopalne i szybko się niszczą. Przyszłość pierwszego cyklu zależy od niejakiego komisarza technicznego, jego zdanie będzie przesądzać o startach zawodników z tymi właśnie kevlarami. Myślę jednak, że nikt nie pozwoli sobie na tak duże straty. Wątpię, żeby zawodnicy specjalnie robili kevlary na GP. Odwoływać zawody też byłoby bez sensu, to strata pieniędzy nie tylko dla zawodników, ale również dla samych organizatorów, więc zapewne wszystko się odbędzie. :) 


Zawodnicy startujący w Grand Prix chętnie zdają relację z przygotowań i pobytu w Nowej Zelandii. Zacznijmy od obecnego Mistrza Świata - Chrisa Holdera. Chrispy pochwalił się na profilu na Twitter`ze swoimi pięknymi maszynami. Ciekawe, czy i w tym sezonie Chris będzie nas czarował swoją jazdą ... Oby! Osobiście uważam, że jest w stanie nawet obronić tytuł. Zastanawiam się tylko, w jakiej obecnie jest kondycji po ostatniej, bardzo ciężkiej kontuzji.




Królem internetu jest bezapelacyjnie Martin Vaculik, który dodaje codziennie taką ilość zdjęć, że aż trudno to wszystko ogarnąć. W każdej chwili wiemy dokładnie, co Martin robi i gdzie jest. Od początku pobytu Vacula w Auckland zdjęcia pojawiały się na facebook`u, Twitter`ze i oczywiście na Instagram`ie. Martin bardzo przyłożył się do przygotować do cyklu Grand Prix. Myślę, że jest w stanie walczyć nawet o medale, gdyż jest naprawdę świetnym zawodnikiem. Nie bez powodu został wybrany do tego cyklu, więc na pewno będzie chciał pokazać się wszystkim z jak najlepszej strony. Jak na razie pokazuje nam świetne zdjęcia :D Vacul z okazji pobytu w Nowej Zelandii zaserwował sobie nowy tatuaż.

Jeden z tych dwóch panów będzie Mistrzem Świata 2013 ! :D

Swoje zdjęcia do sieci wrzucił również sam Greg Hancock. Ten wybrał się do Nowej Zelandii dopiero wczoraj. Tak doświadczony zawodnik nie potrzebuje wiele czasu na za klimatyzowanie się w nowym miejscu. Zastanawiam się, co w tym roku nam pokaże. Czy stanie na podium całego cyklu? Aby się o tym dowiedzieć musimy jeszcze trochę poczekać.



Cykl Grand Prix zapowiada się w tym sezonie bardzo ciekawie. Ale o przypuszczeniach i typach na podium przeczytacie w następnym poście.

Pozdrawiam A.S.

niedziela, 17 marca 2013

Dzięki!

Ogromne podziękowania dla Bartłomieja Labaka, który zajął się częścią graficzną mojego bloga. Przyznam, masz talent ;) Dziękuję również Jarkowi Kras, który udostępnił mi swoje zdjęcia. Bez Was ta strona nie miałaby tak świetnego wyglądu. :) Mam nadzieję, że również czytelnikom podoba się nowy image mojej strony.


Zdjęcia poprane z oficjalnego bloga Jarka: http://jaroslawkras.pl/blog/
Zapraszam również do lajkowania strony Jarka na facebook`u: https://www.facebook.com/gorcio?ref=ts&fref=ts oraz strony mojego bloga: https://www.facebook.com/PrzezPryzmatKibica


Pozdrawiam A.S.

wtorek, 12 marca 2013

Zmiany, zmiany, zmiany...

Cześć Wam! :)
Jak widzicie mój blog przechodzi lekki tuning. Lada dzień (a może nawet dziś) pojawi się nowe tło i logo. Jednak musiał się tym zająć ktoś, kto się na tym zna (podobno ;p). Sami ocenicie efekty. A teraz przejdźmy już do konkretów. 


Za 11 dni rozpocznie się prawdziwa rywalizacja. Pierwsza runda Speedway Grand Prix odbędzie się w Auckland w Nowej Zelandii. Nie można tego przegapić! Co prawda GP rozegra się o 16:00, jednak w Polsce będzie wtedy godzina 4:00. Prawdziwi fani jednak są w stanie poświęcić jedną noc, aby zobaczyć rywalizację najlepszych zawodników na świecie. Rozmawiając ze znajomymi, usłyszałam dużo odmiennych zdań, co do cyklu Grand Prix w tym roku. Większość uważa, że dostało się do niego zbyt wielu zawodników, którzy nie prezentują odpowiedniego poziomu. Najwięcej negatywnych komentarzy usłyszałam na temat Darcy`iego Ward`a. Podobno jest to osoba, która nie nadaje się do Grand Prix i że będzie przywoził same zera, może ewentualnie jedynki. Ja mam trochę odmienne zdanie, co do młodego Australijczyka. Jest ambitny, waleczny, często może zbyt agresywny, jednak trzeba zauważyć, że każdy żużlowiec walczy o swoje. GP to indywidualne rozgrywki, gdzie każdy jeździ na swoje konto. Na pewno wszystkim będzie brakować innego "kangura" - Jasona Crump`a. Jego odejście było nieoczekiwane i w sumie bardzo zaskakujące. Mnie osobiście bardzo będzie go brakować. Teraz jednak trzeba się skupić na nowym sezonie i wkręcić się w żużlowy świat na nowo. Zmieniając temat, długo zastanawiałam się kto w tym roku będzie liderem w EE. Po długich przemyśleniach uznałam, że czołowe miejsca może zajmować Zielonka, Cz-wa albo Tarnów. Reszta zespołów nie jest aż tak dobrze skompletowana i przygotowana na nadchodzący sezon. Jest jednak dużo osób, które nie zgadzają się z moim zdaniem. Ja również nie daje uciąć sobie ręki, że to właśnie te zespoły będą nas czarować w sezonie 2013/14. Już niedługo inauguracyjne spotkania, na których być może zaobserwujemy zespoły, które będą potencjalnymi medalistami. Do końca marca na blogu będą pojawiać się moje oceny każdej drużyny z Ekstraligi. Przybliżę Wam tym samym składy oraz zawodników każdego klubu. 


Liczę, że nadal będziecie z chęcią czytać mojego bloga i polecać go innym. 



Pozdrawiam A.S.

poniedziałek, 11 marca 2013

Czas na zmiany

Witam wszystkich fanów czarnego sportu. 
Nie pisałam nic dość długo, jednak już w tym tygodniu mój blog czekają wielkie zmiany :) Mam nadzieję, że trochę stęskniliście się za mną i za moimi tekstami. W moim życiu wiele zmian, tak samo jak i w żużlowym świecie. W tym tygodniu mam zamiar zająć się oceną drużyn EE. Jednak jutro pojawi się post wprowadzający nasz powoli w nadchodzący sezon. Wielkie odliczanie czas zacząć. Zostało już tylko 21 dni !!! Myślę, że przydałoby się przeprowadzić kilka przedsezonowych wywiadów. Zobaczymy, co da się zrobić, gdyż większość zawodników ostro przygotowuje się do sezonu. Może jednak znajdą chwilkę na krótki wywiad dla czytelników PPK :) Wywiad z jakim zawodnikiem przeczytalibyście najchętniej ? 

Dziś życzę Wam dobrej nocy i do zobaczenia jutro :))

Pozdrawiam A.S