Tłumaczenie strony

Szukaj postu

niedziela, 19 sierpnia 2012

Mecz w Tarnowie na szczycie

Nie można powiedzieć o tym inaczej. Dziś na tarnowskim owalu spotkają się drużyny, które walczą o miano Mistrza Polski. Zespół z Zielonki chce ten tytuł utrzymać,  jednak plasuje się dopiero na 3. miejscu, ekipa z Tarnowa zaś trzyma się pierwszego miejsca od początku tego sezonu i chce na nim pozostać do końca, aby zdobyć upragniony tytuł. Spotkanie to nie będzie łatwe ani dla jednej ani dla drugiej drużyny. Jaskółki będą jeździć pod wielką presją, gdyż na swoim plecach czują już oddech Stali, którą dzieli od pierwszego miejsca zaledwie 2 punkty. Wczoraj w zaległym meczu Gorzowiacy rozgromili ekipę z Cz-wy. Dziś również nie mają trudnego przeciwnika, gdyż jest nim Wrocław, który boryka się w tym sezonie z różnymi problemami. Wygrana Stali w tym spotkaniu jest pewna. Tarnowska ekipa nie ma innego wyjścia, jak wygrać dzisiejsze spotkanie. W innym przypadku niestety spadnie na 2. pozycję. Jaskółki są świadome tego, że jeśli spadną będą musiały się zmierzyć w Play Offach ponownie z drużyną Zielonki, a wtedy już na pewno nie będzie łatwo. Każdy z nas wolałby, aby Tarnów jeździł z Unią Leszno lub Unibax`em. Ale jak to będzie, okaże się już dziś wieczorem. Ostatnie zaległe spotkanie Jaskółki wygrały 40:50 w Cz-wie. Drużyna ZG będzie walczyć dziś o zwycięstwo, gdyż woli jeździć w PO z Jaskółkami, niż ponownie ze Stalą. Tarnowscy kibice wierzą jednak w pewne zwycięstwo, może również powtórzyć się sytuacja z remisem, chociaż tego byśmy nie chcieli.

Bardzo słabo wystąpił tam Leon Madsen. Twierdził on, że nie mógł w ogóle znaleźć się na tym torze. Niestety, było to widać. Leon źle ścinał zakręty, co spowalniało jego jazdę i nie dawało mu możliwości podjęcia walki nawet o ten 1 punkt.  Mamy nadzieję, że dziś będzie szalał na torze i przywoził cenne punkty, które pozwolą nam walczyć o zwycięstwo. Ostatnimi czasy główną podporą tarnowskiego zespołu jest Martin Vaculik, który spisuje się rewelacyjnie. Często przywozi komplet punktów, co daje nam sporą przewagę nad przeciwną drużyną. Ciekawe, czy dziś znów pokażą nam, jak świetnie radzą sobie na torze i będą nas zachwycać swoją jazdą parą. Bardzo liczymy na ich dobry występ.

 Nie możemy zapomnieć również o zawodnikach gości. Po powrocie z kontuzji świetnie spisuje się junior Patryk Dudek, który znów jeździ na swoim dobry poziomie. Może być on bardzo groźny, dlatego mamy nadzieję, że nasi juniorzy również będą się spisywać dobrze na swoim torze. 

Bardzo dobrze w ekipie Zielonki spisuje się również Piotr Protasiewicz, który przypomniał sobie chyba swoje dawne występy i postanowił jeździć jak kiedyś. On tez będzie dużym zagrożeniem dla naszego zespołu. 

Kolejnym zawodnikiem, który świetnie się spisuje w tym sezonie jest AJ. On udanego występu w GP zaczął również fenomenalnie jeździć w barwach swojego polskiego klubu.

Zapraszam na tarnowski owal, na godz. 19:30. 

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz