Mimo tak dużego zamieszania, udało mi się przeprowadzić wywiad z wychowankiem Jaskółek. Młody, ambitny, z dużym potencjałem. Na pewno każdy wie, o kogo chodzi :)
Po świetnym sezonie w Unii
Tarnów, w tym roku zabrakło dla Ciebie miejsca w składzie. Jesteś młodym
i szybko rozwijającym się zawodnikiem, dlatego też szybko znalazłeś
klub dla siebie – Orzeł Łódź. Jak podoba Ci się atmosfera w zespole? Czy
dobrze czujesz się na łódzkim torze?
"Atmosfera w zespole jest wyśmienita.
Trener, Pan Skrzydlewski i wszystkie osoby funkcyjne pracują w klubie z
pasji, a nie jak indziej tak jakby za karę. Tworzy to świetną, wesołą
atmosferę. Do tego z zawodnikami też super się dogaduję, cieszę się, że
się tak stało i wylądowałem w Łodzi. Wiem to, że dzięki temu rozwinę
skrzydła, jednak nie jaskółcze a Orle."
W ostatnich dniach brałeś udział
w eliminacjach do GP. To wielkie wydarzenie walczyć o miejsce wśród
najlepszych zawodników świata. Jak oceniasz zawody i swój występ?
"Zawody świetne. Mój występ marny,
lecz nie mam do siebie większych pretensji. Byłem szybki, lecz
popełniłem bardzo dużo błędów z braku doświadczenia . Tor był trochę
angielski, niby szeroki, ale nikt oprócz traktorów tam nie jeździ,
ścieżka max 3 m od krawężnika, do tego ostre łuki, więc wystarczył
najmniejszy błąd i już ktoś wyprzedał. Cieszę się, że miałem okazję
znaleźć się w takiej stawce."
W najbliższą niedzielę 30
czerwca Twoja drużyna zmierzy się na wyjeździe z ekipą z Lublina. Wasi
przeciwnicy znajdują się na 3. miejscu w tabeli. Czy myślisz, że uda Wam
się odnieść zwycięstwo?
"Wierzę w to. My również jesteśmy
bardzo silną drużyną, a miejsce w tabeli wcale o niczym nie świadczy. Ja
ze swojej strony zrobię wszystko, by pomóc drużynie zwyciężyć."
26 czerwca na stadionie miejskim
odbyła się I runda MDMP. W ubiegłym sezonie zdobyliśmy tytuł
mistrzowski. Czy w tym roku naszym juniorom uda się powalczyć o podium?
"Nikt ze złotej drużyny nie pozostał,
są nowi zawodnicy, ale również dobrzy. Myślę, że na pewno powalczą, ale
jak to wyjdzie - ciężko mi powiedzieć."
W tym sezonie Twoje występy są różne. Czy jest to spowodowane zmianą ligi? Nowe tory, zawodnicy?
"Wieloma czynnikami sprzętowo - mentalnymi."
Od jakiegoś czasu występujesz za
granicą. Jak oceniasz swoje starty w zagranicznych ligach? Czy w
przyszłym sezonie myślisz może o startach w innych krajach?
"Wychodzą dobrze, wiadomo stawka
niższa, ale nikogo nie można lekceważyć. Uwielbiam jeździć za granice,
inny żużel, inny klimat, taki bez napinki, luźny, z przyjemnością w 100
%. O startach w ligach zagranicznych myślę cały czas, ale to nie jest
łatwy temat. Wierzę, że w końcu uda mi sie gdzieś załapać.
Dziękuję i pozdrawiam."
Do następnego razu, AS
_______________
wywiad dla speedway.info.pl
