Tłumaczenie strony

Szukaj postu

piątek, 28 czerwca 2013

"Cieszę się, że wylądowałem w Łodzi"

Mimo tak dużego zamieszania, udało mi się przeprowadzić wywiad z wychowankiem Jaskółek. Młody, ambitny, z dużym potencjałem. Na pewno każdy wie, o kogo chodzi :) 


Po świetnym sezonie w Unii Tarnów, w tym roku zabrakło dla Ciebie miejsca w składzie. Jesteś młodym i szybko rozwijającym się zawodnikiem, dlatego też szybko znalazłeś klub dla siebie – Orzeł Łódź. Jak podoba Ci się atmosfera w zespole? Czy dobrze czujesz się na łódzkim torze?
"Atmosfera w zespole jest wyśmienita. Trener, Pan Skrzydlewski i wszystkie osoby funkcyjne pracują w klubie z pasji, a nie jak indziej tak jakby za karę. Tworzy to świetną, wesołą atmosferę.  Do tego z zawodnikami też super się dogaduję, cieszę się, że się tak stało i wylądowałem w Łodzi. Wiem to, że dzięki temu rozwinę skrzydła, jednak nie jaskółcze a Orle."

W ostatnich dniach brałeś udział w eliminacjach do GP. To wielkie wydarzenie walczyć o miejsce wśród najlepszych zawodników świata. Jak oceniasz zawody i swój występ?
"Zawody świetne.  Mój występ marny, lecz nie mam do siebie większych pretensji. Byłem szybki, lecz popełniłem bardzo dużo błędów z braku doświadczenia . Tor był trochę angielski, niby szeroki,  ale nikt oprócz traktorów tam nie jeździ, ścieżka max 3 m od krawężnika, do tego ostre łuki, więc wystarczył najmniejszy błąd i już ktoś wyprzedał. Cieszę się, że miałem okazję znaleźć się w takiej stawce."

W najbliższą niedzielę 30 czerwca Twoja drużyna zmierzy się na wyjeździe z ekipą z Lublina. Wasi przeciwnicy znajdują się na 3. miejscu w tabeli. Czy myślisz, że uda Wam się odnieść zwycięstwo?
"Wierzę w to. My również jesteśmy bardzo silną drużyną, a miejsce w tabeli wcale o niczym nie świadczy. Ja ze swojej strony zrobię wszystko, by pomóc drużynie zwyciężyć."

26 czerwca na stadionie miejskim odbyła się I runda MDMP. W ubiegłym sezonie zdobyliśmy tytuł mistrzowski. Czy w tym roku naszym juniorom uda się powalczyć o podium?
"Nikt ze złotej drużyny nie pozostał, są nowi zawodnicy, ale również dobrzy. Myślę, że na pewno powalczą, ale jak to wyjdzie - ciężko mi powiedzieć."

W tym sezonie Twoje występy są różne. Czy jest to spowodowane zmianą ligi? Nowe tory, zawodnicy?
"Wieloma czynnikami sprzętowo - mentalnymi."

Od jakiegoś czasu występujesz za granicą. Jak oceniasz swoje starty w zagranicznych ligach? Czy w przyszłym sezonie myślisz może o startach w innych krajach?
"Wychodzą dobrze, wiadomo stawka niższa, ale nikogo nie można lekceważyć. Uwielbiam jeździć za granice, inny żużel, inny klimat, taki bez napinki, luźny, z przyjemnością w 100 %. O startach w ligach zagranicznych myślę cały czas, ale to nie jest łatwy temat. Wierzę, że w końcu uda mi sie gdzieś załapać.
Dziękuję i pozdrawiam."


Do następnego razu, AS
_______________
wywiad dla speedway.info.pl

wtorek, 18 czerwca 2013

Jubileuszowy post

Cześć wszystkim :) 
Widzę, że mimo mojej nieobecności na blogu, spowodowanej pracą wiele osób odwiedza mój blog i czyta wcześniejsze posty. Największą popularnością cieszą się moje pierwsze posty, z czego jestem bardzo zadowolona. Dziś pierwszy raz od dłuższego czasu mam trochę wolnego od pracy, dlatego też postanowiłam coś napisać. Ciężko się przyznać, ale ostatnimi czasy nie mam zbyt wiele czasu na śledzenie, co się w żużlu dzieje, jednak sprawdzam wszystko, gdy tylko znajdę chwilkę. W niedzielę ze smutkiem słuchałam w radiu spotkania z Bydzi. Byłam przekonana, że nasze Jaskółki jednak pokażą coś więcej. Dobrze, że chociaż punkt bonusowy jest nasz. Byłam wielce zaskoczona patrząc na wyniki niedzielnej kolejki. Niezwyciężony lider poległ w starciu z naszymi sąsiadami z Ukrainy.. Szczena opada. Toż to normalnie szok. Ja z niecierpliwością czekam kiedy Żurawie zaczną płacić karę za mecz z Lesznem. Zapewne p. Marta zrobi wszystko, żeby tego uniknąć. Jakimi sposobami to zrobi? Tego chyba nie trzeba mówić. ;) Jeszcze słówko o ostatnim Grand Prix. Jestem ogromnie dumna z naszego Jarka, jednak bardzo cieszę się, że na podium znów znalazł się Tai Woffinden. Jest to chłopak z wielkim talentem i to tylko kwestia czasu, kiedy to właśnie on będzie zdobywał tytuły. Życzę mu tego z całego serca. 

Na koniec chciałam poinformować, że to już setny post na moim blogu. Czytano go ponad 5 tysięcy razy w ok. 20 różnych krajach na całym świecie. Dziękuję wszystkim moim czytelnikom. Blog wróci do łask w lipcu (może nie będzie tego wiele, ale myślę, że uda mi się napisać choć jednego posta na tydzień). Coraz więcej osób lajkuje również stronę bloga na facebooku -> blog na facebooku

Pozdrawiam AS