Dospel Włókniarz Cz-wa - Lotos Wybrzeże Gdańsk
Spotkanie średniego kalibru. Drużyny daleko od podstawowej czwórki w tabeli, więc walka toczyła się jedynie o honor i bonus. Ekipa z Częstochowy rozgromiła gości ostatecznie wygrywając 61:29. Najlepszym zawodnikiem w drużynie gospodarzy był Kenneth Bjerre - 13 punktów, który odrodził się na nowo. Widać to było podczas GP w Gorican. Bardzo cieszymy się z tego, że zawodnicy wracają do formy, jednak w przypadku niektórych drużyn jest już za późno, aby podjąć walkę. W zespole gości najlepiej spisał się Nicki Pedersen - 13 punktów, ale to chyba żadna nowość. Nicki to jedyny zawodnik Lotosu, który jeździ ciągle na tym samym wysokim poziomie.
PGE Marma Rzeszów - Betard Sparta Wrocław
Mecz zapowiadał się na bardzo wyrównany, jednak w drużynie gości były ogromne braki w zdobywaniu punktów przez wielu zawodników. Gospodarze, choć niedawno przegrywali nie tylko na wyjazdach, ale i na swoim torze, zwyciężyli z drużyną z Wrocławia 53:37. W tym spotkaniu mogliśmy zobaczyć Jason`a Crump`a w pełnej formie, choć dopiero co jest po operacji. Był on najlepszym jeźdźcem wśród Rzeszowiaków, zdobył 15 punktów. Wśród gości najlepszy okazał się znów młodziutki Tai Woffinden, który zdobył 14 oczek.
Unia Leszno - Azoty Tauron Tarnów
Spotkanie to zapowiadało się bardzo ciekawie. Leszczynianie ostatnimi czasy mimo braku swojego podstawowego zawodnika, jakim jest Jarek Hampel, wygrywała spotkania i nie była łatwym przeciwnikiem dla drużyny Jaskółek. Jednak tarnowianie liczyli na zwycięstwo oraz bonus. Mecz jednak został odwołany z powodu deszczu. Najprawdopodobniej odbędzie się 7 sierpnia. Taka jest decyzja drużyn, jednak termin nie jest jeszcze zatwierdzony.
Zdjęcie leszczyńskiego toru od Leona
Polonia Bydgoszcz - Unibax Toruń
Derby Pomorza i Kujaw. Kolejne ciekawie zapowiadające się spotkanie, niestety również odwołane z powodu deszczu i złego stanu toru. Może to i lepiej, że mecz się nie odbył, bo nie wiadomo w jakiej kondycji na niedzielny mecz był Chris Holder, który zaliczył groźny upadek w GP w Gorican. Nie znamy jeszcze terminu, w którym odbędzie się to zaległe spotkanie.
Stelmet Falubaz ZG - Stal Gorzów
Podobno najciekawsze spotkanie minionej niedzieli. Cóż za pech, że się niestety nie odbyło. Wszyscy oczywiście stawiali, że z tego pojedynku zwycięsko wyjdzie drużyna gości, gdyż Tomuś Gollob zdobywając 3. miejsce w GP w Gorican "odrodził się na nowo"... Ja tak nie twierdzę. Ktoś ma szczęście i tyle. Wstępnie mówi się, że mecz zostanie przełożony na 6 lub 7 sierpnia, jednak jest to niepotwierdzone.




























