Tłumaczenie strony

Szukaj postu

piątek, 28 czerwca 2013

"Cieszę się, że wylądowałem w Łodzi"

Mimo tak dużego zamieszania, udało mi się przeprowadzić wywiad z wychowankiem Jaskółek. Młody, ambitny, z dużym potencjałem. Na pewno każdy wie, o kogo chodzi :) 


Po świetnym sezonie w Unii Tarnów, w tym roku zabrakło dla Ciebie miejsca w składzie. Jesteś młodym i szybko rozwijającym się zawodnikiem, dlatego też szybko znalazłeś klub dla siebie – Orzeł Łódź. Jak podoba Ci się atmosfera w zespole? Czy dobrze czujesz się na łódzkim torze?
"Atmosfera w zespole jest wyśmienita. Trener, Pan Skrzydlewski i wszystkie osoby funkcyjne pracują w klubie z pasji, a nie jak indziej tak jakby za karę. Tworzy to świetną, wesołą atmosferę.  Do tego z zawodnikami też super się dogaduję, cieszę się, że się tak stało i wylądowałem w Łodzi. Wiem to, że dzięki temu rozwinę skrzydła, jednak nie jaskółcze a Orle."

W ostatnich dniach brałeś udział w eliminacjach do GP. To wielkie wydarzenie walczyć o miejsce wśród najlepszych zawodników świata. Jak oceniasz zawody i swój występ?
"Zawody świetne.  Mój występ marny, lecz nie mam do siebie większych pretensji. Byłem szybki, lecz popełniłem bardzo dużo błędów z braku doświadczenia . Tor był trochę angielski, niby szeroki,  ale nikt oprócz traktorów tam nie jeździ, ścieżka max 3 m od krawężnika, do tego ostre łuki, więc wystarczył najmniejszy błąd i już ktoś wyprzedał. Cieszę się, że miałem okazję znaleźć się w takiej stawce."

W najbliższą niedzielę 30 czerwca Twoja drużyna zmierzy się na wyjeździe z ekipą z Lublina. Wasi przeciwnicy znajdują się na 3. miejscu w tabeli. Czy myślisz, że uda Wam się odnieść zwycięstwo?
"Wierzę w to. My również jesteśmy bardzo silną drużyną, a miejsce w tabeli wcale o niczym nie świadczy. Ja ze swojej strony zrobię wszystko, by pomóc drużynie zwyciężyć."

26 czerwca na stadionie miejskim odbyła się I runda MDMP. W ubiegłym sezonie zdobyliśmy tytuł mistrzowski. Czy w tym roku naszym juniorom uda się powalczyć o podium?
"Nikt ze złotej drużyny nie pozostał, są nowi zawodnicy, ale również dobrzy. Myślę, że na pewno powalczą, ale jak to wyjdzie - ciężko mi powiedzieć."

W tym sezonie Twoje występy są różne. Czy jest to spowodowane zmianą ligi? Nowe tory, zawodnicy?
"Wieloma czynnikami sprzętowo - mentalnymi."

Od jakiegoś czasu występujesz za granicą. Jak oceniasz swoje starty w zagranicznych ligach? Czy w przyszłym sezonie myślisz może o startach w innych krajach?
"Wychodzą dobrze, wiadomo stawka niższa, ale nikogo nie można lekceważyć. Uwielbiam jeździć za granice, inny żużel, inny klimat, taki bez napinki, luźny, z przyjemnością w 100 %. O startach w ligach zagranicznych myślę cały czas, ale to nie jest łatwy temat. Wierzę, że w końcu uda mi sie gdzieś załapać.
Dziękuję i pozdrawiam."


Do następnego razu, AS
_______________
wywiad dla speedway.info.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz