Tłumaczenie strony

Szukaj postu

wtorek, 7 sierpnia 2012

Zaległe mecze XIV kolejki

Polonia Bydgoszcz - Unibax Toruń
Derby Kujaw i Pomorza. Mecz zapowiadał się bardzo emocjonująco. Obydwie drużyny walczą o zwycięstwo. W drużynie Polonii brak Wiktor`a Kulakov`a. Jednak od początku to gospodarze dominują w tym spotkaniu. W 4. biegu Emil Pulczyński notuje groźny upadek. Zostaje zabrany do parku maszyn, jednak jest podejrzenie wstrząsu mózgu i zostaje zabrany do szpitala. Jego dzisiejszy występ się skończył. Kolejny bieg remisowy. W biegu 6. znów górą gospodarze. W biegu 8. upadek notuje Robert Kościecha w wyniku starcia z Ryan`em Sullivan`em. Wykluczony Kościecha. Bieg skończył się rezultatem 2:4. Kolejny bieg to podwójne zwycięstwo gospodarzy. Bieg 10. wygrywają goście. Gospodarze prowadzą już 36:24. W wyścigu 11. wiele zmian, jednak bieg kończy się remisem, takie same rezultaty w kolejnych biegach. Drużyna Gryfów może wpisać na konto 2 punkty. Walka o punkt bonusowy. Czekamy na biegi nominowane. W biegu 14. zobaczymy: Kościechę, Holdera, Gapińskiego i Miedzińskiego, którego zastąpi Kamil Pulczyński (R.Z), zwyciężają goście 2:4. Bieg 15. Sullivan, Sajfutinow, Ward, Buczkowski. Spotkanie kończy się rezultatem 49:41. Punkt bonusowy na konto Unibax`u.

Najlepszym zawodnikiem wśród gospodarzy był jak zawsze niezawodny Emil Sajfutinow, który zanotował na swoim koncie 13 punktów. Gryfy wygrały mimo braku jednego zawodnika w swojej drużynie. Wśród gości najlepiej spisywał się Ryan Sullivan, który zdobył identyczną liczbę punktów jak Emil. Bardzo dobrze spisywała się również para Holder - Ward, którzy zrobili po 9 punktów. W ekipie gości zawiódł Karol Ząbik, który zdobył jedynie 1 punkt.

Unia Leszno - Azoty Tauron Tarnów
Jedno z ciekawszych spotkań tej kolejki. Leszczynianie walczą o zwycięstwo, by powrócić do pierwszej czwórki. Jaskółki walczą o 2 punkty i punkt bonusowy. Bieg juniorski zdecydowanie dla gospodarzy. Kolejny bieg zwycięski dla gości, następne remisowe. Gospodarze prowadzą dwoma punktami po 6. biegu. W biegu 7. wykluczony Kamil Adamczewski za przekroczenie czasu. Błąd Janusza Kołodzieja w powtórce... Traci prowadzenie na korzyść Przemka Pawlickiego. Mogło być 4:2, jednak ponownie remis. W 8. i 9. biegu kolejny remis. Słabo w tym spotkaniu wypada Leon Madsen, który po trzech startach ma na swoim koncie tylko 1 punkt. W  nie najlepszej formie jest również Maciek Janowski. To już 7 remis tego wieczoru.. Po jednym zwycięstwie na koncie każdego zespołu, jednak dalej to gospodarze prowadzą. Gospodarze powiększają przewagę, zwyciężając w biegu 10. 5:1. Wynik po dziesięciu biegach 33:27. Leszczynianie znajdują się w bardzo dobrej sytuacji. W meczu Polonia - Unibax prowadzą gospodarze, co daje Unii możliwość wskoczenia na 4. miejsce. Bieg 11. kończy się kolejnym remisem. W wyścigu 12. na prowadzenie wychodzi para Jaskółek, jednak Janowski popełnia błąd i spada na 3. pozycję. Na tor upada jednak Musielak, wyścig przerwany, Tobiasz wykluczony z powtórki. W powtórce Jaskółki wygrywają 5:1. W biegu 13. znów goście prowadzą i dowożą podwójne zwycięstwo. Walka między Pawlickim a Madsenem. Daleko na końcu stawki Janusz Kołodziej. Znów drużyna Unii Leszno prowadzi 6 punktami. Wszystko rozstrzygnie się w biegach nominowanych. Punkt bonusowy na koncie Jaskółek. W biegu 14.: Leon Madsen za niego Maciek Janowski, Jurica Pavlic, którego zastąpi Piotr Pawlicki, Janusz Kołodziej, w jego miejsce Martin Vaculik, Troy`a Batchelor`a. Bieg ten kończy się remisem. Unia Leszno zwycięża w tym spotkaniu. Bieg 15. Przemysław Pawlicki, Maciek Janowski, Damian Baliński, Greg Hancock, kończy się remisowo. Cały mecz kończy się wynikiem 48:42.

Najlepszym zawodnikiem wśród gospodarzy był młodziutki, ale za to dzielnie walczący Przemysław Pawlicki, który pokonał Maćka Janowskiego oraz Greg`a Hancock`a. Zanotował on na swoim koncie 13 oczek. Wśród gości najlepiej spisywał się Greg Hancock, który zdobył 14 punktów. Cóż mogę powiedzieć więcej. Jestem bardzo zawiedziona występem Janusza Kołodzieja, który na leszczyńskim torze powinien przywozić same 3 ewentualnie 2. Jeździł tu 2 lata więc powinien znać doskonale tor i jego niespodzianki. Zawiódł on na całej linii zdobywając jedynie 4 punkty. Słabo wypadli również Jakub Jamróg i Kacper Gomólski, którzy w niedziele spisywali się rewelacyjnie. Dziś niestety przywieźli tylko po 1 punkcie. Nie najlepiej wypadł również Leon Madsen, jednak jego występ można wytłumaczyć bólem ręki, wiec nie można mu mieć tego za złe. Mógł równie dobrze w ogóle nie wystąpić w tym meczu. Bardzo słaby mecz w wykonaniu Jaskółek. Zdecydowanie wszyscy liczyliśmy na zwycięstwo.

Teraz pora przeskoczyć na Polsat Sport lub soccer-live.pl i oglądnąć derby ziemi lubuskiej.

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz