W niedzielę 26.08.2012 będziemy mogli oglądać ostatnią kolejkę Enea Ekstraligi. W Play Offach zobaczymy już tylko cztery najlepsze drużyny tego sezonu. Wciąż toczy się walka o 4. miejsce między Unią Leszno a Unibax`em Toruń. Leszczynianie są zdecydowanie w lepszej pozycji, gdyż wyprzedzają ekipę z Torunia o jeden punkt i to oni aktualnie są w Play Offach. Ekipa z Leszna mimo braku najważniejszego zawodnika, jakim jest Jarek Hampel poradziła sobie z przeciwnikami, a teraz chce walczyć o podium. Nikt nie pomyślał, że drużyna ta podniesie się po stracie lidera. Jest to bardzo miłe zaskoczenie. Torunianie na pewno do ostatniego tchu będą walczyć o wejście do najlepszej czwórki. Czy im się to uda, dowiemy się już niedługo. Od początku sezonu na pierwszym miejscu znajduje się zespół z Tarnowa, który pokazał, że jest bardzo silny i zapewne będzie walczył o tytuł Mistrza Polski. Na swoim torze są niepokonani, a w całym sezonie ponieśli tylko 3 porażki. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Gorzowa, która w tym sezonie trochę się chwieje. Zawodzą najwięksi pewniacy, a zwycięstwo dla Stali przywożą ci, na których nikt nie liczy. Jak widać, żużel potrafi być nieprzewidywalny. Trzecie miejsce zajmuje ekipa obecnego Mistrza Polski, czyli Falubaz. Drużyna ta również nie jeździ równo, co można było zaobserwować podczas ostatniego spotkania tej ekipy z Jaskółkami. Miał być to najciekawszy mecz tego wieczoru, jednak Myszki Miki nie radziły sobie na tarnowskim torze i całe spotkanie było rozegrane "do jednej bramki". W ekipie zawiedli przede wszystkim Patryk Dudek i Piotr Protasiewicz, którzy mieli dać zwycięstwo w tym meczu. Najważniejszymi spotkaniami niedzieli będą na pewno mecze Unii Leszno i Unibax`u Toruń.
Ekipa z Leszna rozegra mecz w Częstochowie. Włókniarz nie będzie na pewno trudnym przeciwnikiem. Drużyna ta w tym sezonie spisuje się niestety bardzo słabo. Zobaczymy ją w barażach. W Lesznie zdecydowanym liderem jest młodziutki Przemek Pawlicki, który bardzo często prowadzi swoją ekipę do zwycięstwa. To właśnie on zajął miejsce lidera po Jarku Hampelu, który uległ kontuzji. W tym meczu zapewne znów będzie królował na torze i pokazywał, że mimo iż jest młody, jest już na tyle doświadczony, by ścigać się z najlepszymi. Myślę, że Leszczynianie nie pozwolą Włókniarzowi zdobyć więcej niż 30-35 punktów w tym meczu i że umocnią się na 4. pozycji. Zaś ekipa Cz-wy będzie musiała zacząć ostro trenować, by wygrać w barażach i zostać w najlepszej polskiej lidze.
Drużyna z Torunia zmierzy się na swoim torze ze Stalą Gorzów. Anioły muszą na prawdę wziąć się w garść, bo nie są słabą ekipą i wygrać ten mecz. Wystarczy, żeby Chris Holder, Darcy Ward i Ryan Sullivan pojechaliby na maksimum swoich możliwości, a wygrana jest w zasięgu ręki. Wszyscy dobrze wiemy, że w drużynie gorzowskiej nie jest za dobrze. Wielkie gwiazdeczki zawodzą na całej linii. Tomasz Gollob, na którego liczą zawsze wszyscy kibice i cały klub przywozi czasem 2, czasem 5 punktów. Od czasu do czasu zanotuje jakieś jedno dobre spotkanie. Niestety to nie wystarczy, żeby zdobyć zwycięstwo. W ekipie Stali nie ma żadnego pewniaka. Nikt nie jeździ na tyle równo, żeby można było na niego postawić w ciemno. Zobaczymy, jak poradzą sobie w Toruniu. Myślę, że ekipa z Torunia wygra kilkoma punktami.
Aktualny lider Ekstraligi - Tarnów zmierzy się z ekipą z Sparty na wrocławskim torze. Nie będzie to chyba jeden z najciekawszych meczów. Wrocławska drużyna nie spisuje się najlepiej w tym sezonie, więc raczej nie będzie trudnym orzechem do zgryzienia dla tarnowskich Jaskółek. Tarnowianie jadą przypieczętować swój tegoroczny wynik. Myślę, że nie zobaczymy również jakiejś zaciętej walki w tym meczu. Jaskółki będą jechać spokojnie, gdyż ważniejsze są teraz przygotowania do Play Offów. Nikt nie chce więc nabawić się niepotrzebnych kontuzji. Ekipa z Wrocka ma w swoim składzie mistrza polski - Tomka Jędrzejaka, jednak nie jest to ich wielki atut. W finale IMP nie mogliśmy zobaczyć żadnych większych gwiazd, więc i rywalizować nie było z kim. Można mu jedynie pogratulować Tytułu Mistrza Polski.
W Zielonce będzie można oglądać rywalizację z ekipą Polonii Bydgoszcz. Klub ten boryka się teraz z dużymi problemami finansowymi, co wpływa również na występy poszczególnych zawodników. Z mediów można dowiedzieć się, że jedynym zawodnikiem, któremu nie zalegają pieniędzy jest Emil Sajfutinow. W sumie nic dziwnego :) Nie wierzę, żeby Emil pozwolił nie płacić sobie za występy, on na pewno walczył o swoje jak na niego przystało. Cała drużyna Polonii może jednak przeciwstawić się zarządowi i pojechać w tym spotkaniu bardzo słabo. Nikt chyba nie chce jeździć za darmo, to zrozumiałe. Ekipa Falubazu na pewno wykorzysta sytuację do wygranej, by pocieszyć się po ostatniej porażce w Tarnowie.
Marma zmierzy się na swoim torze z najsłabszą drużyną tego sezonu - Lotosem Gdańsk. Mimo dobrego sponsora ekipa ta nie ma na tyle mocnych zawodników, by mogła utrzymać się w najwyższej lidze. Ostatnimi czasy można było słyszeć, że po spadku ekipy z Gdańska do 1. ligi główny sponsor miał się wycofać. Prezes klubu, jednak wszystkiemu zaprzeczył. Mimo tak słabej pozycji Lotosu, może być to ciekawe spotkanie. Rzeszowiacy również nie dysponują jakimś rewelacyjnym zespołem. Jedynym, który trzyma wszystko pod kontrolą jest Jason Crump. Reszta jeździ różnie. Osobiście wolałabym, aby to spotkanie wygrała drużyna Wybrzeża.






Ogarnij się kobito, jeśli już ktoś trzyma poziom w Rzeszy to Walasek.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam i sukcesów życzę
Dlaczego mam się niby ogarnąć ? Jakoś ostatnimi czasy nie widzę, żeby Walasek jakoś specjalnie błyszczał, ale niech będzie.
UsuńA umiesz dodawac, odejmowac itd.
UsuńNa szczęście w żużlu zawodnik może zrobic max.18 punktów
chociaż u Was to i do czterech nie potrafią zliczyc
Pozdro
Dlaczego obrażasz mnie i innych kibiców z Tarnowa ? Jeśli Ci się nie podoba to, co tu piszę, nikt nie każe Ci tego czytać! To chyba proste i logiczne.
UsuńSłońce nie obrażaj się(nie taki był mój cel) ale Tobie też nikt tego nie każe pisac, chyba że się mylę.
UsuńPrzepraszam i sukcesów na niwie literackiej życzę :)
Ja się nie obrażam ;) Nauczono mnie być odporną na krytykę :D Ale po prostu wolę, żeby nikt nikogo nie obrażał. :) Masz rację, piszę to z własnej woli, bo żużel to moja pasja i lubię to robić.
UsuńRównież pozdrawiam