Tłumaczenie strony

Szukaj postu

poniedziałek, 20 sierpnia 2012

XVII kolejka Enea Ekstraligi

Unia Leszno - PGE Marma Rzeszów
Faworytem tego spotkania oczywiście gospodarze. Mogą się oni poszczycić rewelacyjną jazdą swojego młodego zawodnika - Przemysława Pawlickiego, który w dużej mierze przyczynia się do dobrego wyniku drużyny. Wczoraj również nie było inaczej. Na początku dominowali goście, jednak wynik szybko się wyrównał i w następnych biegach gospodarze już tylko podnosili swoją przewagę. Leszczynianie walczyli o zwycięstwo, by utrzymać się na 4. pozycji i walczyć o podium w fazie Play Off. Zdobyli oni również bonus. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 53:37. Najlepiej w tym spotkaniu w drużynie Unii spisał się Troy Batchelor, który zdobył 11 punktów. W ekipie z Rzeszowa najlepiej pojechał Grzegorz Walasek, który zanotował na swoim koncie aż 16 punktów!

Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław
Cóż... Spotkanie praktycznie do jednej bramki. Od czasu do czasu przebudzenie gości, jednak jak zawsze to Stal królowała na swoim torze i to oni byli faworytem tego spotkania. Nikt chyba nie myślał, że Wrocek może w jakikolwiek sposób zagrozić Gorzowianom. Jednak ekipa z Wrocławia musi walczyć o punkty jeśli nie chce się spotkać w barażach z Włókniarzem albo Lotosem. Stal liczyła, że na torze w Tarnowie zwycięstwo odniesie drużyna Falubazu i że wskoczą na pozycję lidera. Na szczęście tak się nie stało. Znów drużynę gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Matej Zagar (14), który już po raz kolejny pokazuje, w jak świetnej formie jest w tym sezonie. Słaby występ w barwach Stali zanotowali Tomasz Gollob i Bartosz Zmarzlik. Ten drugi to podobna wschodząca gwiazda, idąca w ślady "wielkiego mistrza" Tomka. Szkoda, że ostatnio w spotkaniach nie widać tego fenomenu Bartka. W klubie z Wrocławia najlepiej spisywał się Fredrin Lindgren, który zdobył 10 punktów. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 57:33. 

Polonia Bydgoszcz - Dospel Włókniarz Cz-wa
To spotkanie zapowiadało się pewnym zwycięstwem gospodarzy, jednak tak nie było. Z doniesień możemy dowiedzieć się, że klub z Bydgoszczy nie wypłaca należności swoim zawodnikom, którzy prawdopodobnie z tego powodu nie chcą jeździć na takim poziomie, który dałby im zwycięstwo. Nikt nie pomyślał chyba, że ekipa z Cz-wy może stawić jakikolwiek opór. Drużyna ta ledwo trzyma się w tym sezonie. Zobaczymy, czy poradzą sobie w barażach. Całe spotkanie zakończyło się rezultatem 45:45. W ekipie gospodarzy brak widocznego lidera, najlepiej tego wieczoru pojechali Emil Sajfutinow i Krzysztof Buczkowski, którzy zdobyli po 9 punktów. W barwach Włókniarza najlepiej pojechał Daniel Nermark, który zanotował na swoim koncie 13 punktów. 

Lotos Wybrzeże Gdańsk - Unibax Toruń
Faworytem spotkania oczywiście goście. Ekipa z Wybrzeża jest  słaba w tym sezonie i bardzo prawdopodobne jest to, iż spadnie do 1. ligi. Ku zaskoczeniu gospodarze stawili Aniołom duży opór. Raz górą byli goście, raz gospodarze, jednak większość biegów była bardzo wyrównana i kończyła się remisowo. Torunianie wymęczyli to zwycięstwo, szczerze mówiąc, fuksem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 43:46. W drużynie gospodarzy najlepiej spisał się oczywiście, nikt inny jak, Nicki Pedersen, który zdobył 14 punktów. Wśród Aniołów najlepiej zaprezentował się Chris Holder, który zdobył 12 oczek. W ekipie z Torunia z dobrej strony pokazali się również Darcy Ward, Ryan Sullivan i Adrian Miedziński, który zdobyli kolejno po 10 punktów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz