Już tylko dwa dni dzielą nas od inauguracyjnego spotkania w cyklu Grand Prix 2013. Zawodnicy ostro przygotowywali się do najważniejszych zawodów w całym żużlowym świecie. Wielu z nich już od kilku przebywa w Auckland, gdzie odbędzie się pierwsza tura zawodów. Wczoraj pojawiła się w internecie bardzo nieciekawa informacja odnośnie nowych przepisów. Okazało się, że FIM zakazał wykonywania kevlarów z nylonu i lycry, a takie właśnie większość zawodników posiada. Kombinezony wykonane z tych materiałów podobno są łatwopalne i szybko się niszczą. Przyszłość pierwszego cyklu zależy od niejakiego komisarza technicznego, jego zdanie będzie przesądzać o startach zawodników z tymi właśnie kevlarami. Myślę jednak, że nikt nie pozwoli sobie na tak duże straty. Wątpię, żeby zawodnicy specjalnie robili kevlary na GP. Odwoływać zawody też byłoby bez sensu, to strata pieniędzy nie tylko dla zawodników, ale również dla samych organizatorów, więc zapewne wszystko się odbędzie. :)
Zawodnicy startujący w Grand Prix chętnie zdają relację z przygotowań i pobytu w Nowej Zelandii. Zacznijmy od obecnego Mistrza Świata - Chrisa Holdera. Chrispy pochwalił się na profilu na Twitter`ze swoimi pięknymi maszynami. Ciekawe, czy i w tym sezonie Chris będzie nas czarował swoją jazdą ... Oby! Osobiście uważam, że jest w stanie nawet obronić tytuł. Zastanawiam się tylko, w jakiej obecnie jest kondycji po ostatniej, bardzo ciężkiej kontuzji.
Królem internetu jest bezapelacyjnie Martin Vaculik, który dodaje codziennie taką ilość zdjęć, że aż trudno to wszystko ogarnąć. W każdej chwili wiemy dokładnie, co Martin robi i gdzie jest. Od początku pobytu Vacula w Auckland zdjęcia pojawiały się na facebook`u, Twitter`ze i oczywiście na Instagram`ie. Martin bardzo przyłożył się do przygotować do cyklu Grand Prix. Myślę, że jest w stanie walczyć nawet o medale, gdyż jest naprawdę świetnym zawodnikiem. Nie bez powodu został wybrany do tego cyklu, więc na pewno będzie chciał pokazać się wszystkim z jak najlepszej strony. Jak na razie pokazuje nam świetne zdjęcia :D Vacul z okazji pobytu w Nowej Zelandii zaserwował sobie nowy tatuaż.
Jeden z tych dwóch panów będzie Mistrzem Świata 2013 ! :D
Swoje zdjęcia do sieci wrzucił również sam Greg Hancock. Ten wybrał się do Nowej Zelandii dopiero wczoraj. Tak doświadczony zawodnik nie potrzebuje wiele czasu na za klimatyzowanie się w nowym miejscu. Zastanawiam się, co w tym roku nam pokaże. Czy stanie na podium całego cyklu? Aby się o tym dowiedzieć musimy jeszcze trochę poczekać.
Cykl Grand Prix zapowiada się w tym sezonie bardzo ciekawie. Ale o przypuszczeniach i typach na podium przeczytacie w następnym poście.
Pozdrawiam A.S.








Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez administratora bloga.
OdpowiedzUsuńChamskie komentarze, pisane tylko po to, żeby mi ubliżyć bądź obrazić będę usuwać. Jeśli chcesz wylać swoje żale to proszę bardzo, porozmawiajmy oko w oko. Najwidoczniej boisz się pokazać kim jesteś i wykorzystujesz status "anonimowy" do tego, by pokazać, jak niski jest Twój poziom inteligencji.
OdpowiedzUsuń