W najbliższą sobotę 11.08.2012r. odbędzie się kolejna już odłsona SGP, tym razem we włoskim Terenzano. Po godzinie 17. odbyło się losowanie numerków startowych. Sytuacja przedstawia się następująco:
1. (2) Andreas Jonsson (Szwecja)
2. (9) Fredrik Lindgren (Szwecja)
3. (12) Antonio Lindbäck (Szwecja)
4. (15) Hans Andersen (Dania)
5. (4) Jason Crump (Australia)
6. (6) Emil Sajfutdinow (Rosja)
7. (10) Nicki Pedersen (Dania)
8. (1) Greg Hancock (USA)
9. (13) Bjarne Pedersen (Dania)
10. (14) Peter Ljung (Szwecja)
11. (8) Chris Holder (Australia)
12. (19) Martin Vaculík (Słowacja)
13. (11) Chris Harris (Wielka Brytania)
14. (5) Tomasz Gollob (Polska)
15. (7) Kenneth Bjerre (Dania)
16. (16) Nicolas Covatti (Argentyna)
Rezerwa toru:
17. Michele Paco Castagna (Włochy)
18. Nicolas Vicentin (Włochy)
2. (9) Fredrik Lindgren (Szwecja)
3. (12) Antonio Lindbäck (Szwecja)
4. (15) Hans Andersen (Dania)
5. (4) Jason Crump (Australia)
6. (6) Emil Sajfutdinow (Rosja)
7. (10) Nicki Pedersen (Dania)
8. (1) Greg Hancock (USA)
9. (13) Bjarne Pedersen (Dania)
10. (14) Peter Ljung (Szwecja)
11. (8) Chris Holder (Australia)
12. (19) Martin Vaculík (Słowacja)
13. (11) Chris Harris (Wielka Brytania)
14. (5) Tomasz Gollob (Polska)
15. (7) Kenneth Bjerre (Dania)
16. (16) Nicolas Covatti (Argentyna)
Rezerwa toru:
17. Michele Paco Castagna (Włochy)
18. Nicolas Vicentin (Włochy)
To już kolejne GP, w którym nasz jedyny reprezentant - Tomasz Gollob wylosował bardzo odległy numerem startowy. Ciekawe, czy i tym razem przyniesie mu to szczęście i czy znów fuksem wedrze się na podium. Zobaczymy, jak się zaprezentuje. Ostatnio wydaje się być znów w swojej rewelacyjnej formie, bo jak podają media, "nasz Tomuś znów się odrodził". Cóż... może i się odrodził, ale czy znów będzie to jednorazowy wypadek przy pracy czy może trochę dłuższy wybryk. Dowiemy się tego już jutro.
Po raz kolejny będziemy mogli zobaczyć zawodnika tarnowskich Jaskółek - Martin`a Vaculik`a, który już do końca tego sezonu będzie zastępował kontuzjowanego Jarka Hampela. Wszyscy fani tarnowskiego klubu czekają na kolejne podium naszego ulubionego zawodnika. Martin ostatnio jest w nie najlepszej formie, gdyż jego występy są różne, raz jest rewelacyjnie, innym razem słabo, jednak wszyscy bardzo w niego wierzymy.
Teraz może trochę o moim ulubionym zawodniku z cyklu GP. Emil Sajfutinow w ostatnim GP w Gorican zanotował dość słaby występ, jednak w lidze wiedzie mu się całkiem dobrze. Dzięki niemu Polonia wygrała derby z Toruniem. Mam nadzieję, że jutro będzie walczył jak na Emila przystało, pokazując innym tylko swoje plecy. Liczę, że w końcu znajdzie się na podium. Jest rewelacyjny! Nie ma drugiego takiego zawodnika. Może i jeździ niebezpiecznie, poza granicami rozsądku, ale jak dotąd nikomu się przez to nic nie stało. On sam też nie narzeka. Wierzę w niego!
Nie można również zapomnieć o ulubieńcu publiczności Nicki`m Pedersen`ie, który zapewne znów będzie walczył, wszelkimi sposobami ;), o zwycięstwo. Nie można powiedź o nim, że nie jest dobrym zawodnikiem, bo wtedy sama bym sobie zaprzeczyła, jednak warto zauważyć, że czasem lubi sobie pojeździć "po chamsku". Ale właśnie z tego Nicki jest powszechnie znany. Możliwe, iż dlatego właśnie zdania na jego temat są tak bardzo podzielone. Jedni fani żużla go uwielbiają, drudzy nie za bardzo lubią. Jak kto woli. Nicki`ego trzeba jednak szanować, bo w nosi do żużla wiele ciekawych rzeczy ;)
Zapomniałabym wspomnieć o bardzo dobrym żużlowcu, który zawsze z całych sił stara się zdobywać jak najwięcej punktów, aby w końcu móc powalczyć o swoje upragnione podium. O kim mowa ? Oczywiście o Chris`ie Holder`ze. Jest młody, ambitnym zawodnikiem. Niewielu jest zawodników, którzy starają się jeździć cały czas na tym samym wysokim poziomie w tak młodym wieku. Chris właśnie to robi. Mam nadzieję, że po ostatnich wydarzeniach w Gorican, jest już w pełni sił i będzie walczył w sobotę o podium, możliwe, że nawet o jego najwyższy stopień.
W ostatnich finałach coś rzadko możemy oglądać naszych "wyjadaczy" Greg`a Hancock`a czy Jason`a Crump`a. Widać, że wciąż walczą, jednak jest to za mało, by walczyć o podium. Mamy nadzieję, że Herbie szybko się odrodzi i dalej będzie walczyć o utrzymanie swojego pierwszego miejsca w tabeli i zdobycie kolejnego tytułu Mistrza Świata. Co do Jason`a. Ostatnio jeździł z kontuzją i możliwe, że to spowodowało iż nie był w pełni sił, by zaciekle walczyć. W tą sobotę powinniśmy znów zobaczyć Crumpy`iego w pełnej formie.
Na koniec kilka słów o AJ, który ze spotkania na spotkanie jeździ coraz lepiej. W ostatnim GP zajął drugie miejsce. Dzięki niemu również jego drużyna przywiozła remis w starciu ze Stalą. W ogóle zawodnik ten spisuje się ostatnimi czasy bardzo dobrze. Cieszymy się, że możemy znów oglądać naszego AJ w pełnym wydaniu. ;) Liczę, że w Terenzano też nie będzie dawał za wygraną.
Moje typy na podium: 1. Nicki Pedersen 2. Emil Sajfutinow 3. Chris Holder








Nie wiem jakie posiadasz informacje(prawdopodobnie złe) bo zawodnik Martin Vaculik wcale nie do końca ma zastępować kontuzjowanego Hampela . Hampel ma być już gotowy na GP Walii (jeśli nie wiesz to GP Cardiff) ale prawdopodobnie jeszcze je odpuści występuje dopiero w następnym. Więc jeśli nie masz sprawdzonych informacji to ich nie podawaj ;]
OdpowiedzUsuńPrzepraszam bardzo, gdzie wyczytałeś takie ciekawe informacje ?? Wyobraź sobie, że jestem na bieżąco z wszystkimi portalami żużlowymi. W żadnym dużym portalu nie widziałam takiej informacji. Z tego co ostatnio czytałam Hampel ma nie wystąpić wgl do końca tego sezonu.
OdpowiedzUsuńWystarczy wejść na espeedwy lub sportowefakty i przeczytać posty ze zrozumieniem;]
OdpowiedzUsuńNo to przeczytałam, np najnowszy post o Jarku http://www.espeedway.pl/news,jaroslaw_hampel_ichcialbym_otrzymac_dzika_kartei,56101,10.html gdzie pisze: "Aby jeździć w Cardiff, musiałbym być w stu procentach gotowy do walki na torze. Nie chcę zbytnio spieszyć się z powrotem, bo może mi to wyjść na złe – tłumaczy Polak." Więc nie wiem o co chodzi. A przy okazji mógłbyś używać jakiegoś nicku a nie być anonimowym :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam