Już dziś odbędzie się kolejna runda cyklu Grand Prix. Tym razem najlepsi żużlowcy świata zmierzą się we szwedzkim Goeteborgu. Ja niestety znów nie będę mogła zobaczyć pełnego spotkania, chyba, że pogoda się nie poprawi i moje plany popłyną z lejącą się z nieba wodą. ;) Wczoraj przy drinku zastanawiałam się, kto tym razem może wygrać. Na szwedzkim owalu triumfowało aż 8 różnych zawodników. W ostatnich latach byli to Emil Sajfudtinow, Chris Holder czy Fredrik Lindgren. Patrząc na tych trzech panów, największą szansę na zwycięstwo ma Emil, jednak nikt tak naprawdę nie wie, w jakim stanie psychicznym jest zawodnik. Ostatnie dni spędził w szpitalu przy ciężko chorym ojcu. Opuścił spotkanie ligowe z Unią Leszno, w którym Lwy niestety poległy oraz sparing Polska - Rosja. Walkę o podium zapowiadają Szwedzi, jednak wszyscy nie rozpoczęli tego sezonu najlepiej. Jeśli któryś z trójki Lindgren, Jonsson, Linbaeck miałby stanąć na najwyższym stopniu podium to stawiam na AJ. Może nie prezentuje się zbyt dobrze, jednak mam nadzieję, że dziś pokaże swoje prawdziwe oblicze. Zastanawia mnie forma obecnego Mistrza Świata, który w GP nie jeździ zachwycająco. Dużo lepiej spisuje się jego rodak - Darcy Ward, który dziś również może poszaleć [i na to liczę ;)]. Teraz kilka słów o naszych reprezentantach. Chyba każdy by chciał, żeby chociaż jeden z nich uplasował się na podium. Największe szanse ma podobno Tomasz Gollob, ja jednak mam nadzieję na dobry występ Jarka Hampela. Co do naszego trzeciego reprezentanta, to raczej szkoda słów, żeby opisać to, co ten Pan wyprawia. Kasprzak w lidze radzi sobie całkiem nieźle, a w GP zachowuje się jakby dostał pierwszy raz motocykl. Zastanawiam się, czym to jest spowodowane. Oby się Kris szybko pozbierał, bo trochę wstyd być na ostatnim miejscu. Może dziś odrobi trochę punktów, co na pewno nie będzie łatwe. Podsumowując, liczę na dobre widowisko ze strony Sajfudtinowa, AJ i Hampela. Jeśli swoje kilka groszy dołoży również Ward, Pedersen i Gollob to zapowiada się ciekawy wieczór. Typować zawodników na podium jest mi trudno, gdyż nie miałam okazji przyglądać się ostatnio występom poszczególnych zawodników. Grand Prix w Bydgoszczy też po części mnie ominęło. Powiem tyle, że najlepszą trójeczką tego wieczoru będą Sajfudtinow, Hampel i Ward.
Życzę wszystkim miłego oglądania ;)
Pozdrawiam AS

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz