Tłumaczenie strony

Szukaj postu

środa, 27 czerwca 2012

Ekstraliga niczczy nasz piękny sport!

Pierwsze głosy na temat wprowadzenia nowego regulaminu było dla wszystkich szokiem. Jednak po niedługim czasie to stało się faktem. Większość klubów opowiedziała się "za", więc regulamin zacznie obowiązywać od sezonu 2013. Zaczęło się od limitu wydatków drużyny na sezon, który ma wynosi 3 mln zł... Jest to śmieszna sprawa, gdyż niektóre drużyny po 4-5 spotkaniach wydają taką kwotę na opłacenie zawodników. Kolejną śmieszną sprawą jest wprowadzenie maksymalnego KSM dla juniorów, który nie może przekraczać 4,00. Co w takim razie stanie się z naszymi najlepszymi juniorami: Maćkiem Janowski, Patrykiem Dudkiem, Arturem Czają czy Bartkiem Zmarzlikiem ? Dlaczego władze Ekstraligi chcą ograniczyć młodych, rozwijających się zawodników ? Juniorzy z KSM powyżej 4,00 mają startować z pozycji seniora, tym samym zajmując miejsce innym zawodnikom z większym stażem. Innym śmiesznym krokiem władz ligi jest obniżenie KSM drużyn do 31, maksymalny do 39. Na pewno uniemożliwi to utworzenie dobrego składu, a co za tym idzie spotkania będą mniej ciekawe, gdyż w poszczególnych ekipach będzie mniej dobrych żużlowców. Zostanie zlikwidowany również jeden bieg nominowany, czyli nie będziemy mieli możliwości zobaczyć wszystkich najlepszych zawodników konkretnego meczu w każdej ekipie, a tylko dwóch dominujących. Dziś okazało się, że regulamin będzie o wiele bardziej rygorystyczny niż nam się wydawało. Ekstraliga ustaliła również wysokości stawek za punkt w zależności od wysokości KSM zawodnika... Patrząc na tabelę można tylko załamywać ręce, gdyż żużlowcom z zagranicy nie będzie opłacała się jazda w naszej polskiej lidze, chyba, że sytuacja w 1 lidze będzie lepsza niż w Ekstralidze. Kolejnym dziwnym wymysłem jest pozbawienie zawodników możliwości dysponowania powierzchnią reklamową. Moim zdaniem kewlar i motor jest ich własnością, więc mają prawo samodzielnie decydować o tym jak one będą wyglądać i co się będzie na nich znajdowało. Może niedługo władze Ekstraligi będą mówiły żużlowcom, w jakiej firmy ubraniach chodzi i jakimi samochodami jeździć. Czy to wszystko nie jest śmieszne ? Zabierają wszystko to, co w tym sporcie najpiękniejsze - rywalizację. Jeśli drużyna będzie mieć takie ograniczenia, nigdy nie zbuduje dobrej ekipy, a zawodnicy z zagranicy będą woleli jeździć w innych krajach niż w Polsce. Niby polska Ekstraliga jest najlepiej opłacalna ... Ale niestety to już chyba ostatni sezon, kiedy możemy jeszcze tak mówić... Zapomniałabym o najważniejszym - opłata transferowa przy "zakupie" żużlowca od innej drużyny. Czy oni chcą zrobić z żużla piłkę nożną ? Każdy zawodnik ma prawo sam wybrać, ile będzie "kosztował", a nie żeby drużyny zarabiały na sprzedawaniu zawodników. To jest jakiś absurd! Jutro, czyli we czwartek 28.06.2012 ma odbyć się konferencja prasowa, na której władze mają przedstawić jednolitą treść regulaminu. 

Powiedzcie mi, drodzy fani "czarnego sportu", dlaczego w Polsce zawsze wszystko co dobre muszą spieprzyć ?? Czy nam Polakom zawsze nic nie pasuje i nawet z rzeczy dobrych musimy zrobić badziewie ??? Czemu odbierają nam - fanom, to co w tym pięknym sporcie jest najlepsze - dumę ze swojej drużyny i jej zawodników, możliwość poznania wielkich gwiazd światowego speedway'a ?? Co Wy o tym myślicie ???
Zapraszam do  komentowania.

1 komentarz:

  1. polska to dziwny kraj i tu nic nie moze byc normalnie nasze przepisy sa chore i to nie tylko te zuzlowe ale WSZYSTKIE ! na temat nowego regulaminu szkoda sie wogole odzywac bo szkoda slow poki mozemy ogladajmy mecze bo w przyszlym sezonie juz nie bedzie kogo ogladac

    OdpowiedzUsuń