Tłumaczenie strony

Szukaj postu

sobota, 20 kwietnia 2013

Po spotkaniu Jaskółek i Byków


W czwartek 18 kwietnia odbyło się emocjonujące, pierwsze spotkanie na tarnowskim stadionie. Zmierzyły się ze sobą Unia Tarnów i FOGO Unia Leszno. Na szczęście to właśnie Jaskółki zwyciężyły w tym meczu 53:37. Oto kilka wypowiedzi pomeczowych.


Roman Jankowski
"Chciałbym pogratulować zawodnikom z Tarnowa oraz trenerowi Cieślakowi za zwycięstwo. Mecz bardzo wyrównany do 12. wyścigu. Później przegraliśmy dwa razy 5:1, niestety. Wynik jest jaki jest, nie odzwierciedla on walki na torze. U nas kompletnie zawiódł Kenneth Bjerre, również słabo pojechał Fredrik Lindgren. Musiałem skorzystać z rezerw młodzieży. Robiliśmy wszystko, co w naszych mocach, żeby ten wynik utrzymać na dobrym poziomie. Niestety, Tarnowianie byli lepsi, jednak my nie spoczywamy. W niedzielę jedziemy u siebie z Gnieznem i myślę, że 2 punkty będą. Zostawiamy za sobą ten mecz, nadal walczymy o awans do Play Off."

Grzegorz Zengota
"Po 12. wyścigu gospodarze zupełnie nam odskoczyli. Wcześniej również Tarnowianie utrzymywali przewagę, jednak udało nam się zniwelować. Później uciekali nam już na starcie i nie mogliśmy nic zrobić. W 15. wyścigu ja prowadziłem, mogliśmy przywieźć 3:3, jednak zawodnicy znają ścieżki, którymi się tutaj najlepiej jedzie. Chwila mojej nieuwagi i Maciek Janowski wskoczył na pierwsze miejsce i już nic nie mogłem zrobić. Na pewno szkoda tych punktów w ostatnim wyścigu. Było to dla mnie bardzo dobre spotkanie, jeśli chodzi o wynik drużyny – nie możemy być zadowoleni. Ostatecznie straciliśmy dość dużo. Teraz koncentrujemy się na niedzieli, żeby jak najlepiej pojechać i to spotkanie wygrać."

Piotr Pawlicki
"Zdecydowanie zabrakło punktów starszych zawodników, co niestety nie pozwoliło nam zbliżyć się do zawodników z Tarnowa. Od 13. biegu tarnowscy zawodnicy odjeżdżali nam już na starcie. Z biegu na bieg traciliśmy punkty. Ja swój występ oceniam dobrze, chociaż mogło być lepiej. Nie wspominam występu z tamtego roku zbyt dobrze. Moje punkty były cenne, jednak ostatecznie nie udało się nam zremisować lub wygrać, bo takie mieliśmy zamiary. Teraz skupiamy się na kolejnych meczach. Dziś obydwie drużyny pojechały fajny, ciekawy mecz. Gratulację dla chłopaków z Tarnowa."

Marek Cieślak
"Cieszę się, że pierwszy mecz w tym sezonie wygraliśmy. Wiedziałem, że mecz z Lesznem będzie trudny, dlatego, że mają bardzo dobrych juniorów, co u nas niestety trochę szwankuje. Bardzo jestem zadowolony z naszego nowego zawodnika Artioma Łaguty, który dowiózł 7 punktów i pomógł nam wygrać. Z czasem przyzwyczai się do tego toru i będzie u nas jeździł coraz lepiej. Ci, którzy mieszkają w Tarnowie wiedzą, że jeszcze w tamtym tygodniu śnieg leżał na torze. Dziękuję chłopakom za tak dobrą postawę mimo tak małej ilości treningów. Dziękuję trenerowi Jankowskiemu, że zaprosił nas do Leszna na sparing. Tam pierwszy raz mogliśmy rozegrać prawdziwy mecz. Mieliśmy umówione treningi z sąsiadami, jednak u nich była taka sama sytuacja, jak u nas."

Janusz Kołodziej
"Na początku mieliśmy bardzo duży opór od drużyny z Leszna. Ja się gdzieś pogubiłem, jednak później udało mi się znaleźć jakąś ścieżkę. To są nasze pierwsze mecze, wszystko jest świeże i trzeba jeszcze jeździć, żeby dopasować sprzęt, opanować jazdę, bo wielu rzeczy jeszcze nie potrafię. Myślę, że z czasem będzie coraz lepiej. To był trudny mecz, takiego się spodziewaliśmy. Cieszymy się ze zwycięstwa i zobaczymy, co przyniosą nam kolejne spotkania."

Artiom Łaguta
"To było ciężkie spotkanie. Cieszę się, że mogę zdobywać punkty dla takiej drużyny. W pierwszym biegu nie mogłeś się dopasować, jednak już w następnym poszło lepiej. Na kolejne biegi zmieniłem ustawienia i też poszło całkiem nieźle. Jestem zadowolony, że wygraliśmy ten mecz."


Wkrótce pojawi się również wywiad z juniorem Jaskółek - Kacprem Gomólskim.

Pozdrawiam A.S.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz