Specjalny, przedsezonowy wywiad z Łukaszem Przedpełskim, zawodnikiem Unibaxu Toruń.
1. Pogoda wciąż nie daje nam za wygraną. Kolejna kolejka EE
została odwołana. Ściganie rozpocznie się prawdopodobnie 14 kwietnia. Twoja
drużyna spotka się wtedy na własnym stadionie z Betardem Spartą Wrocław. Jak
jesteś nastawiony do tego meczu? Wrocławski team nie jest zbyt mocny, więc
zapewne odniesiecie zwycięstwo.
"Nie można z góry mówić o zwycięstwie. Wrocław ma taką samą
szansę na zwycięstwo jak i my, chociaż jesteśmy na lepszej pozycji z względu na
atut własnego toru."
2. Jak wyglądały Twoje przygotowania do sezonu? W Polsce
ciężko było odbyć treningi na torze, choć na MotoArenie kilka się odbyło. Czy
trenowałeś gdzieś poza granicami kraju? Może zdecydowałeś się na jakieś inne
dyscypliny sportu, np. MotoCross ?
"Tak, jeździłem na crossie, lecz nie za często, bo pogoda nie
dopisywała, ale cały czas starałem się utrzymywać formę, trenując pod okiem
Roberta Konieckiego w Bell Line."
3. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że kapitanem Aniołów został
Chris Holder. Czy uważasz, że to słuszny wybór? Było bardzo dużo spekulacji, kto
zostanie głową toruńskiego klubu. Większość stawiała na Tomasza Golloba.
"Nie chcę się wypowiadać na temat wyboru kapitana, chociaż sądzę
, że to bez różnicy, czy kapitanem by był Gollob lub Holder, bo to są zawodnicy
jeżdżący na bardzo wysokim poziomie i zrobią wszystko, żeby pomóc drużynie."
4. Niedawno dowiedzieliśmy się o odejściu Ryana Sullivana. O
tej informacji klub wiedział już podobno pod koniec ubiegłego sezonu. Jak
decyzja Australijczyka wpłynęła na atmosferę i sytuację w zespole?
"Ryan był naszym kapitanem i zawsze można było na nim polegać,
ale w tym roku go nie będzie i trzeba go zastąpić. Chociaż to będzie trudne, bo
każdy wie, że Ryan poniżej 10-12 pkt w Toruniu nie schodził."
5. Unibax zapowiada się w tym sezonie, jako bardzo silna
drużyna. Czy uważasz, że również w tym sezonie będziecie walczyć o medale?
"Każda drużyna stawia sobie cele, a nasz to na pewno
mistrzostwo."
6. Ekstraligowe drużyny bardzo się od siebie różnią. Jedne
mają świetnie przygotowane składy, inne mają duże braki. Jak wiemy w tym
sezonie aż 3 drużyny spadają do 1 ligi. Twoim zdaniem, które to będą drużyny?
"Nie będę typował żadnej drużyny, bo każda może znaleźć się w
gronie spadku, nawet te, które są typowane na mistrza."
7. Po odejściu braci Pulczyńskich znalazłeś się w pierwszym
składzie toruńskiej drużyny. Czy startujesz w tym sezonie w jakiejś
zagranicznej lidze?
"Na razie 21 kwietnia mam turniej w Niemczech, a co dalej, jeszcze
pomyślimy."
_________________
Wywiad dla speedway.info.pl
Pozdrawiam wszystkich, A.S.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz