Tłumaczenie strony

Szukaj postu

niedziela, 2 grudnia 2012

Unia na prostej!

Po raz kolejny dość długo mnie nie było :( Niestety, chyba wszyscy mamy tak samo - szkoła, szkoła i jeszcze raz szkoła :P Wiadomo, zbliża się koniec półrocza to nauczyciele gonią.. Nie można nawet 10 minut poświęcić na bloga. Dziś dałam sobie spokój z nauką. Żużel jest najważniejszy! :)


W Tarnowie dużo się ostatnio działo. Odejście pani Mróz, długi.. Aż szkoda gadać. Na szczęście już jest ok. Niby Tarnów to małe miasto, ale znalazło się ok. 60 firm, które złożyły się na i spłaciły długi klubu wynoszące ok. 1,3 mln zł. Nie ukrywajmy, że pewna kwota znów została wyciągnięta z Urzędu Miasta, co niektórym bardzo się nie podoba. Ja osobiście jestem za wspieraniem sportu. Jeśli bym tylko mogła, wsparłabym Unię każdą kwotą. Nieoficjalnie dowiedziałam się, że do sponsorów tarnowskiej Unii dołączyła grupa Lotos. Oczywiście firma ta dołączyła do grona sponsorów poprzez podpisanie jakiejś tam umowy z Azotami. Na pewno sami się do żużla nie wprosili ;) Dobrze, że te problemy finansowe Jaskółki mają już za sobą. Proces licencyjny dla drużyny tarnowskiej mógł ruszyć bez żadnego problemu. Oby wszystko poszło zgodnie z planem. A co do drużyny.. Pewne jest odejście naszej gwiazdy Grega Hancock`a z powodu limitu KSM. Amerykanin podobno gorąco negocjuje z naszymi sąsiadami zza miedzy. Pani Półtora już n-ty sezon tworzy "złotą drużynę". Chciała ściągnąć Golloba, Hampela, Pedersena i teraz Hancocka, tylko chyba zapomniała, że na sezon 2013 KMS wynosi zaledwie 40 punktów. Ostatnio na facebook`u ulubieniec tarnowskich kibiców - Dawid Lampart poinformował, że wraca w rodzinne strony! Zapewne największym problemem tego zawodnika jest jego KSM. ;) Pewnie dla Tarnowa był zbyt wysoki, by mógł zostać na kolejny sezon. Za to pani Półtorak na pewno ucieszy się z powrotu swojego ulubieńca. Może uważa, że jeśli w Tarnowie "pojechał po złoto", to i w Rzeszowie będzie tak samo ? :D Zobaczymy. W Unii pewne jest to, że na kolejny sezon zostaje u nas Marek Cieślak. Spotkałam się z wieloma negatywnymi opiniami na temat tego pana. Niektórzy twierdzą, że nie powinien on zajmować stanowiska trenera, gdyż on nikogo niczego nie uczy. Czego nowego mógł się od niego dowiedzieć Greg Hancock czy Janusz Kołodziej? No właśnie... Z młodzikami nie spędzał wiele czasu. Kacprowi i Kubie najczęściej pomagał właśnie Janusz Kołodziej. Ja sama nie chcę nic mówić na temat pana Cieślaka. Z ostatnich informacji można wywnioskować, że tarnowski klub negocjuje kontrakt z Leonem Madsenem. Wszyscy chcą, aby Duńczyk dalej jeździł w biało-niebieskich barwach. Może już w najbliższych dniach dowiemy się coś więcej na ten temat. Tarnowska drużyna ma teraz problem z juniorami. Zastanawiam się nad tym dość długo i dalej nie wiem kogo Unia chce wystawić. Na pewno będą chcieli zatrzymać u siebie Kacpra Gomólskiego, jednak on z wielką chęcią wróciłby do rodzinnego Gniezna. Jednego juniora mamy, ale kto będzie drugi? Jakub Jamróg zakończył wiek juniorski, a wśród tarnowskich wychowanków nie widać nikogo wybitnego, kto nadawałby się do jazdy z najlepszymi zawodnikami EE. Na razie na temat juniorów nic nie wiadomo. A co z resztą zawodników? Czy Vaculik zostanie ? Oby! Kołodziej miał również wiele ofert z innych klubów, niekiedy dużo ciekawsze niż tu w Tarnowie, jednak myślę, że zostanie "na swoim". Maciek ma jeszcze roczny kontrakt, więc tu nie ma o czym mówić. Chyba, że znalazłby się ktoś chętny na wykupienie kontraktu, ale nic takiego nie słyszałam. W drużynie zostaje jeszcze jedno wolne miejsce. Kto je zajmie ? Początkowo mówiło się o Świderskim, teraz podobno klub interesuje się Łagutą czy Michelsenem. Ile jest w tym wszystkim prawdy, nikt nie wie. Transferowy szał trwa, ale może już lada dzień dowiemy się jak będzie wyglądała tarnowska ekipa oraz reszta drużyn EE. 

Teraz trochę z innej beczki. Mam w planach, na nadchodzący tydzień, wywiad z Januszem Kołodziejem. Czy chcielibyście go o coś zapytać? Pytania proszę pisać w komentarzu. 

Pozdrawiam

8 komentarzy:

  1. I znów głupoty popisane. Chodzisz znafco na zuzel tyle lat a gowno wiesz. Wylacz ten blog i nie pisz wiecej, bo tylko sie osmieszasz.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Proszę mi pokazać w którym miejscu są napisane bzdury ? Jak myślisz, że mi zrobisz na złość takimi chamskimi komentarzami to muszę Cię rozczarować, ale nie robi to na mnie wrażenia.

      Usuń
    2. Tutaj redaktorzyno:

      Kacprowi i Kubie najczęściej pomagał właśnie Janusz Kołodziej. Ja sama nie chcę nic mówić na temat pana Cieślaka

      Usuń
    3. Taka jest prawda. Za każdym razem, gdy ktoś ich pytał kto im pomaga, zawsze powtarzali, że to Janusz poświęca im najwięcej swojego czasu, doradza co i jak... Taki z Ciebie kibic, a wierzysz w to, co Ci zapoda jakiś portal typu espeedway albo coś w tym stylu ... Czasem trzeba się zetrzeć z szarą rzeczywistością. Pan Cieślak jednak nie jest taki wspaniały.

      Usuń
    4. Ten portal jest w speedwayu dłużej od ciebie i na pewno ma lepsze informacje smarku. Popisujesz się i wkurwiasz tylko ludzi a gówno wiesz. Czemu usunęłaś tą informację o 60 firmach z PŻ? TO była głupota roku, która nie była nigdzie sprawdzona. Napisane 6 zdań a czytało się to jak niemiecką czytankę. Takie masz własnie pojęcie o żużlu, wmawiając innym że są w błędzie.

      Usuń
    5. Daj sobie już spokój, bo nic nie zdziałasz. Nikt nie każe Ci czytać mojego bloga, więc jak coś nie pasuje to opuść tę stronę i nie wracaj. Żadnej informacji nie usuwałam. To nie była głupota, ale informacja ze źródła. To, że niektórzy nawet w samym klubie nie mówią prawdy to już nie jest moja wina. Wyobraź sobie, nie czytam ludziom w myślach. Moje pojęcie o żużlu to MOJA prywatna sprawa i powtarzam, jeśli masz zamiar wypisywać na moim blogu takie brednie to lepiej sobie odpuść - serio. Jesteś zazdrosny/a i tyle.

      Usuń
    6. No to gdzie ten artykuł skoro go nie ma ? Tłumaczysz się i masz czelność jeszcze brednie wypisywać tutaj.

      Usuń
  2. Unie op die reguit!
    Weereens, 'n lang tyd Ek was nie daar: (Ongelukkig het ek dink ons ​​almal het dieselfde - skool, die skool en die skool weer: P is bekend, is nader die einde van die 1 1/2 van die onderwysers jaag .. Jy selfs 10 minute kan nie te wy aan die blog Vandag Ek het myself. vrede en wetenskap. Slag is die belangrikste :)

    OdpowiedzUsuń