Tłumaczenie strony

Szukaj postu

niedziela, 23 grudnia 2012

Marcin Bubel świątecznie



1. Po sezonie 2012 postanowiłeś rozstać się ze swoim macierzystym klubem Włókniarzem Częstochową. Co skłoniło Cię do takiej decyzji?
„Najlepszym rozwiązaniem dla mnie byłoby zostanie w Częstochowie, niestety jestem zmuszony do tego by odejść. Na moją decyzję złożyło się wiele przyczyn. Między innymi to, że mój macierzysty klub, nie złożył mi do dnia dzisiejszego żadnej oferty, nie podjęto ze mną żadnych rozmów dotyczących nowego  sezonu. Myślę, że powodem tego jest zdarzenie jakie miało miejsce w ubiegłym sezonie. Niepotrzebna kłótnia wpłynęła na wiele decyzji jakie musieli podjąć zarządcy klubu. Postanowiłem spróbować swoich umiejętności w innym klubie, zmienić otoczenie. Jestem dobrej myśli, wszystko zmierza w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że przyszły sezon będzie w mojej karierze przełomowy.”

2. Wielka karuzela transferowa trwa. Czy podjąłeś już rozmowy z jakimś klubem odnośnie startów w 2013 roku? Celujesz w Ekstraligę czy może 1 ligę?
„Jak najbardziej, rozmowy trwają cały czas. Mam wiele ofert z Ekstraligi, 1 oraz 2 ligi. Póki co rozpatruję najbardziej korzystną dla mnie ofertę. To gdzie będę jeździł i barw jakiego klubu będę bronił okaże się już niebawem. Dla mnie najważniejsze jest to by mieć się na czym ścigać- przygotowanie sprzętowe, oraz udział w jak największej liczbie imprez żużlowych.”

3. Czy rozpocząłeś już przygotowania do nadchodzącego sezonu czy może ostatnie dni roku pozostawiasz na odpoczynek ?
„W tym roku trenuję indywidualnie. Przygotowania do sezonu zacząłem już w listopadzie.  Sześć razy w tygodniu. Trzy dni poświęcam na ćwiczenie szybkości i refleksu razem z bokserami. Siłownię odwiedzam dwa razy w tygodniu. Każdego dnia wczesnym rankiem i wieczorem biegam. Dodatkowo chodzę na basen, saunę. Razem z przyjaciółmi gram w piłkę. Kiedy pozwalają na to warunki jeżdżę również na rowerze.”

4. Myślałeś kiedyś nad możliwością startów w ligach zagranicznych? Miałeś już może jakieś propozycję?
„Myślałem nad tym wiele razy, takie były moje plany.  Dostałem kilka ofert z ligi niemieckiej jak i czeskiej, niestety mój dzisiejszy budżet mi na to nie pozwala. Dużą rolę w tym sporcie odgrywają pieniądze, same chęci jednak nie wystarczą. Liczę na to, że nadejdzie czas kiedy będę mógł jeździć w kilku ligach ponieważ zależy mi na tym by nabierać doświadczenia na owalach, różnych  również zagranicznych klubów.”

5. Jak spędzasz Boże Narodzenie? Jakie zwyczaje świąteczne są w Twoim domu? 
„Święta jak co roku spędzę wraz z najbliższymi oraz moją dziewczyną Izabelą. W wigilijny wieczór razem z rodziną zasiądę do stołu. Pierwszy i drugi dzień świąt to spotkania z rodziną oraz przyjaciółmi. Gdy zaświeci pierwsza gwiazda łamiemy się opłatkiem, po czym zasiadamy do kolacji. Na stole znajduje się 12 potraw.
Korzystając z okazji chcę życzyć wszystkim czytelnikom oraz kibicom wesołych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych, by nadchodzący sezon był pełen emocji.”

_______________________
(Wywiad dla PŻ - Angelika Sokołowska)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz