Tłumaczenie strony

Szukaj postu

czwartek, 8 listopada 2012

Wywiad z Kacprem Gomólskim


Witam wszystkich :) Znów miałam trochę przerwy, ale rozumiecie szkoła, redakcja, jakoś mało czasu ostatnio. Jednak udało mi się przeprowadzić wywiad z juniorem tarnowskiego klubu Kacprem Gomólskim. Wywiad był przeprowadzony na rzecz strony przegladzuzlowy.pl, więc tam również możecie go znaleźć. Bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości pojawią się również wywiady z innymi zawodnikami Jaskółek i nie tylko, więc proszę śledzić bloga na bieżąco. :)


Zacznijmy od początku. W Twoim przypadku wszystko zaczęło się w Gnieźnie. Tam się uczyłeś i trenowałeś. Dlaczego zdecydowałeś się przenieść do wyższej ligi ? Dlaczego wybrałeś akurat Tarnów? Czy na sezon 2012 miałeś jakieś propozycję z jakichś innych klubów?
"Tak, to prawda. Wszystko zaczęło sie w Gnieźnie, aczkolwiek w tym sezonie zdecydowałem sie na zmianę klubu, gdyż lubię wyzwania i chciałem doświadczyć czegoś nowego, czyli jazdy w najlepszej lidze świata. Postawiłem na Tarnów, ponieważ dostałem najkorzystniejsza propozycje ze strony tego klubu. Miałem inne oferty, ale myślę ze wybrałem najodpowiedniejsza dla mnie."

W Tarnowie od początku nie mogłeś dopasować się do toru. Czy któryś zawodnik z drużyny pomagał Ci, podpowiadał, co należy zmienić, żeby iść w dobrą stronę z ustawieniami?
"Tak, miałem na kilku meczach silniki od kolegów, ale to nie wszystko. Trzeba umieć jeździć na takich długich i dużych torach, a ja nie miałem wcześniej z tym styczności. Tor w Gnieźnie, na którym się wychowałem jest krotki i techniczny, dlatego nie trzeba być wcale szybkim. W Tarnowie jest całkowicie inaczej, ponieważ tor jest długi i trzeba mieć bardzo szybkie motocykle."

Gdy w grudniu, ogłoszono skład Unii  Tarnów, czy Ty też uważałeś, że to będzie „Dream Team”, który zdobędzie złoto?
"Myślę, że była to bardziej zgrana ekipa niż jak mawiano o nas "dream team" . Atmosfera była rewelacyjna i wydaje mi sie, ze stad takie wyniki."

Podczas całego sezonu nie szło Ci najlepiej, jednak Twój czas nadszedł w najważniejszych meczach sezonu – w fazie Play Off. Co sprawiło, że tak świetnie poradziłeś sobie w Gorzowie, gdy zostawiałeś za swoimi plecami m.in. Tomasza Golloba?
"To prawda, przez cały sezon nie radziłem sobie. Myślę jednak, że wyciągnąłem pewne wnioski z moich poprzednich słabych występów i stąd poprawa widoczna podczas ostatnich dwóch meczy."

Twój rodzinny klub z Gniezna wywalczył awans do Ekstraligi. Czy zastanawiałeś się już nad tym, gdzie chciałbyś startować w przyszłym roku? Wiele głosów mówi, że zapewne będziesz chciał wrócić do Gniezna, czy jednak zdecydujesz się na pozostanie w Tarnowie?
"Cieszę sie z tego, iż klub w którym stawiałem pierwsze kroki awansował do Ekstraligii, ponieważ od kilku lat wykazywali duże chęci do jazdy w najwyższej lidze i w końcu im sie to udało. Co do mojego powrotu wszystko jest możliwe, aczkolwiek nie podjąłem jeszcze żadnych rozmów."

Wszyscy zgodnie twierdzą, że w tarnowskim zespole panuje świetna atmosfera. Jak Ty oceniasz tą atmosferę? Z którym zawodnikiem rozumiałeś się najlepiej? Może któryś z nich jest dla Ciebie wzorem?
"Od początku sezonu atmosfera niezmiennie była fantastyczna. Każdy pomagał sobie wzajemnie w miarę swoich możliwości, więc czuliśmy sie jak jedna wielka rodzina. Moim wzorcem, już od najmłodszych lat był Greg i bardzo cieszy mnie fakt, iż przez cały sezon mogłem jeździć z nim w jednej drużynie."

W tym sezonie Jaskółki latały wysoko. Również kibice stanęli na wysokości zadania i sprawili, że znajdują się na drugim miejscu w ogólnej frekwencji w minionym sezonie. Jak Tobie podobają się tarnowscy kibice? Czy ich obecność, często w bardzo dużej liczbie, pomagała Wam uwierzyć w zwycięstwo?
"Oczywiście, to wspaniale, iż na każdy mecz przybywało tak wielu kibiców. Dawali nam ogromne wsparcie i było ich słychać przed każdym wyjazdem na tor. Pierwszy raz w życiu jeździłem przy stadionie pełnym kibiców."

Jesteś w wieku juniorskim. W Ekstralidze wielu dobrych zawodników w tym sezonie zakończyło już wiek juniorski. Czy otrzymałeś propozycję z innych klubów o możliwości przejścia do nich na sezon 2013?
"Jest zbyt wcześnie, aby o tym rozmawiać, ponieważ do końca listopada jestem związany kontraktem z Unią i Startem."

Miniony sezon w Twoim wykonaniu można uznać za dobry. A Ty jak oceniasz sezon? Czy liczyłeś na więcej?
"Sezon ligowy w moim wykonaniu uważam za kiepski, gdyż nie szło mi tak jakbym sobie wymarzył. Natomiast jeśli chodzi o zawody młodzieżowe mogę być z siebie dumny, ponieważ zdobyłem trzy złote medale oraz jeden brązowy. Mogło być nieco lepiej, ale złośliwość rzeczy martwych pozbawiła mnie kolejnych medali."

Startujesz tylko w polskiej lidze. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad możliwością startów w ligach zagranicznych? Czy otrzymałeś kiedyś taką propozycję? Może już w sezonie 2013 będziemy mogli oglądać Cię w barwach jakiegoś zagranicznego klubu?
"W zeszłym roku jeździłem w Anglii, jednak klub zakontraktował na ten sezon innych zawodników i nie znalazło sie tam dla mnie miejsce. W tym sezonie jeździłem tylko w lidze niemieckiej, gdzie jechałem dwa mecze. W przyszłym roku planuje jeździć w dwóch klubach, lecz zobaczymy jak to wszystko sie rozwinie."

W tym sezonie miałeś okazję współpracować z najlepszym polskim trenerem Markiem Cieślakiem. Jak oceniasz jego współpracę z całym zespołem? Czy Tobie trener również pomagał, udzielał rad?
"Trener Marek Cieślak to wspaniały człowiek, dużo przy nim sie nauczyłem i zawsze mogłem liczyć na jego wsparcie. Życzę każdemu zawodnikowi, aby mógł doświadczyć współpracy z tak wspaniałym trenerem."
_____________________

Pozdrawiam

6 komentarzy:

  1. Chciał gadać czy mu dopłaciłaś? Bo pewnie jak cie zobaczył to od razu poszedł po gogle żeby nie oślepnąć.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wyobraź sobie, że to nie jest mój pierwszy wywiad z nim. Jeśli chciałeś być niemiły/a, niestety - nie wyszło.

      Usuń
  2. CO ty nie powiesz? Ale ty masz znajomości wowo

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo fajny ten wywiad z Kacperkiem :)

    Bardzo mnie ciekawi jego przynależność klubowa w 2013.. A ten anonim najwidoczniej zazdrości talentu :P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I jak jestem tym bardzo zainteresowana :) Lada dzień zwrócę się do niego z pytaniem, czy już zdecydował :)

      Usuń
  4. Kacper, mój dobry kolega:) Też mam na koncie wywiad z nim i też miło go wspominam.
    Trafiłam tutaj z blogu ddreamer i chciałabym zostać na dłużej:) Choć fanką Tarnowa byłam krótko(tak, przyznaję, ze względu na starty w tej drużynie mojego ulubionego zawodnika,który niestety już opuścił Tarnów), to myślę, że znajdzie się tu dla mnie coś ciekawego do poczytania:)
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń