Do formy po dość ciężkim rozpoczęciu
sezonu wraca Martin Vaculik. Słowak nadal boryka się z problemami
sprzętowymi, jednak jest już na dobrej drodze. Podczas pojedynku z Żurawiami udało mu się zdobyć zaledwie 5 punktów i
bonus, jednak zdobycz punktowa wcale nie odzwierciedla sytuacji na torze
i walki tego zawodnika. Vaculik podchodzi do swojej formy z dużym
dystansem i wie, że perypetie z początku sezonu były dla niego nauką na
przyszłość. Przed meczem zapytaliśmy Vacula, czy możemy liczyć na komplet z jego strony, "szczerze, nie pamiętam, jak to wygląda" - odpowiedział z uśmiechem.
Jesteś zadowolony z dzisiejszego
występu? Wszyscy wiedzieli, że to spotkanie nie będzie łatwe, jednak
okazało się dużo prostsze niż przypuszczaliśmy. Rzeszów podobnie jak my
chce walczyć o czwórkę.
Cieszę się, że udało nam się to spotkanie wygrać i do tego tak zdecydowanie.
Byłeś zaskoczony postawą zawodników gości?
Nie zwracałem większej uwagi, kto ma
na swoim koncie jaką ilość punktów. Szczerze, nie wiem nawet jaki był
wynik końcowy meczu. Każdemu zdarzają się jakieś wpadki, my to
wykorzystaliśmy.
Jesteście na 5. Miejscu. Czy myślisz, że jesteście w stanie walczyć jeszcze o Play Off?
Udało nam się wygrać trzy mecze po rząd, dwa dość wysoko, więc nasza forma idzie w górę.
Podczas dzisiejszego można było zauważyć
dużą poprawę Twojego sprzętu. Starty może nie są najlepsze, jednak na
dystansie jest już dużo lepiej.
Jeszcze dużo brakuje mi do formy z
ubiegłego sezonu, w tym roku już nie zdołam tego osiągnąć. Cieszę się
mimo wszystko, że coś takiego mnie spotkało. To jest duża nauka dla mnie
na przyszłość. Teraz już będę wiedział, co zrobić w takiej sytuacji.
Czasem trzeba zrobić krok to tyłu, aby móc ruszyć z pełną parą do
przodu. Mamy duże ambicje na pierwszą czwórkę i utrzymanie tytułu. Na
razie to my jesteśmy mistrzami.
Teraz dość długa przerwa i wyjazdowy mecz w Gorzowie. U nas spotkanie przegrane, więc aby myśleć o Play Off musimy tam wygrać.
Jedziemy po zwycięstwo, co najmniej
ośmioma punktami. Będzie to ciężkie spotkanie, gdyż Gorzów jeździ u
siebie bardzo dobrze. Mają zawodników, którzy jeżdżą równo, ale mamy o
co walczyć.
_________________
wywiad dla speedway.info.pl

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz